8 Eylül 2012

SARHOŞ GİBİ


Böyle arabesk bünyeye  alakasız kanallardan yüklenerek-müzikal anlamda- kendime, aslıma ihanet ettiğimi düşündüm ve daldım ruhumun gıdasını almaya az biraz önce.  Hem insan ne kadar kaçabilirdi ki yetiştiği kültürün ''taşra'' duygularından. Sağı solu yalın bir dille anlatılmış aşklarla dolu değil miydi?

Bak işte adam bas bas bağırıyor ''gitti de gitti, sevdiğim gitti'' diye. Altı çizilmemiş ''seviyeli birlikteliğin'' ya da ''arkadaş kalmaya karar verdik'' lerin. Gitti ve bittim diyor en saf, en acılı, en arabesk haliyle... Çoğumuz böyleyiz az çok, çoğumuz taşra aşklardan geçtik o saf gençlik dönemlerinde ve hepimiz avaz avaz ağlaştık v.s.

Dönüp dolaşıp aslını bulmak böyle bir şey mi şimdilik anlamış değilim ve bünyem daha ne kadar kaldırır bu durumu bilmiyorum ama bu akşam böyleyim.

Yukarıda ki videodan da anlaşılacağı üzere olaya Orhan baba ile başladım. Ne de olsa en yalın ve entelektüel arabeskin sahibidir kendileri.

şerefine dünyaaaaaa...

(Birde evlilik bana göre değil be hocam)


cem ben, sarhoş gibisi fazla...

5 yorum:

 1. Ardından da Müslüm Babadan "Gitmeseydi Onun Kulu olurdum" mu patlat hehehehe...Iyyy ben arabeks dinlemem demesin kimse benim bile aklımda kalan bir çok arabeks şarkı var. Özellikle Müslüm babadan. Getirin lan jiletimi. :D :D

  Evlilik ve ona eşlik eden mülkiyet ve kışkançlık, ruhu tutsak eder.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya ben orhan gencebaydan hemen sonra sezen aksu' ya geçiş yaptım bile :))

   Sil
 2. Hepimizin içinde var bi arabesk şarkı dinlerken mutlu olayı değil acı çekmeyi seviyoruz açık ve net.

  YanıtlaSil
 3. 1 yıla yakın bir süre olmuştur sanırım arabesk dinlemeyeli.Dinledim bugün yeniden. Dinlettin. İnlettin içimde bir yerleri. Utandığım için değildi dinlemeyişlerim. Kaçışlarımın yegane sebebi AŞK. Sanki güçsüzlüktü aşık olmak. Acizlik.Oysa dünyada daha kutsal bir duygu var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim de pek dinlediğim söylenemez. bazen başka bakmak gerekiyor dünyaya...

   aşk mı, yoruyor bazen.

   Sil