4 Eylül 2012

ESKİ(Cİ)

Eski zamanlar...
Eski zamanlardan kalma....
Eski bir hikaye...
v.s.

Eski ile başlayan bir çok şey;
biraz kahverengiyi,
biraz sarıyı,
biraz sigara dumanını,
biraz karışık zamanları,
biraz kaybetmişliği,
biraz özlemi hatırlatıyor bana.

Yok öyle içimi karartmıyor, yerle yeksan etmiyor. Sadece bir sonbahar akşamında, sarı ağaç yapraklarıyla kaplı yolda, uzağımdakine bakıp "keşke" diyen bir adam siluetini canlandırıyor içimde. Sezen Aksu, Murathan Mungan sözleriyle okuduğu şarkının klibinde lapa lapa yağan kar' a karşı ''eskidendi eskidendi çok eskiden'' diye bağırırken , keşke diyen adamın üzüntüsü biraz daha artsa da, depresyon arifesi getirilerini taşımıyorum içimde.

ESKİ kelimesi sonbahar gibi, hüzün gibi; anlamını bilmese de insanı okuyunca üzecek gibi. Şimdiki zaman eskimiş bir sonbahar ya da fotoğraf gibi, hüzünlü gibi, özlüyor gibi.
Eski fotoğraflar mı? üstelik tab edilmiş bilmem kaç yıl önce sonra bi kitap arasında, bi rafta, dolabın üstünde unutulmuş kahverengi bi fotoğraf... sonra bir gün, pat diye önüne düşmüş kitabı alırken ya da rafı temizlerken, ne hüzün...

ESKİ kelimesi biraz kahverengi, biraz Şebnem Ferah (TIK) , biraz çocukluğum, biraz sen, biraz mavi gömleğin, biraz....

cem ben, eskici

6 yorum:

 1. Biraz anıları hatırlamak içindir o eski sakladığımız anlar,eşyalar..eski kelimesi biraz sararmış bir fotoğrafa bakarken yüzünde bıraktığı tebessümdür..en güzeli de o değil midir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o tebessüm güzeldir de eski senin de dediğin gibi "bazen" öyledir, maalesef.

   Sil
 2. "eski bir eski var aklımda" diyor ya şu sevdiğim kadın, ne güzel olmuş yazınla birleşince. eline sağlık eskici, bizim mahalleye uğrarsan bağır uzun uzun da cama çıkayım. eski sıkıntılarımı atayım tahta arabana beleşten! tasasız birilerine satarsın belki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BULSAM ÖYLE birisini önce ben satacağım bende satılacakları

   Sil
 3. Yazıyla alakalı değil ama ;
  Katılmak ister misin etkinliğe
  http://kararli.blogspot.com/2012/09/etkinlige-katlmlarnz-bekliyorum.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım katılırım, isterim ama... teşekkürler.

   Sil