15 Mart 2010

NEVRUZ

Doğanın uyanışı da yaklaştı. Şimdi baharın gelişini kavgalarla-gürültülerle kutlarız. Neredeyse tüm Kuzey Yarımküre' de kutlanan Nevruz bayramını bile elimize yüzümüze bulaştırmak gibi bir meziyetimiz var ya, helal olsun bize...Oysa ne güzel olurdu bayram tadında, dostluk tadında kutlanabilseydi...

Umarım bu yıl Nevruz adı gibi gelir; günümüze, karanlıklarımıza ışık olur...


gereksiz adam

6 yorum:

 1. Bugün kızım okuldan gelir gelmez "Anne bahar geldi, 21 Mart'a da az kaldı" dedi. "21 Martta ne var ki?" diye sordum bilgisini ölçmek için bu seferde "Bahar bayramı ya anne, kutlamayacak mıyız?" diye bir soru yöneltti... Ona "Bizim ülkemizde yazık ki kutlanamıyor bu tür bayramlar" demedim, diyemedim... "Kutlarız anneciğim. Bu heyecanlı kutlamada ikimiz olsak da yeter" şeklinde cevap verdim.

  Ben ve kızım 21 mart'ı bekliyoruz şimdi sevgili gereksiz adam. Beklerken de senin gibi "Umarım bu yıl Nevruz adı gibi gelir. Günümüze, karanlıklarımıza ışık olur" diyoruz...

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. işte bunları okuyunca daha çok kızıyorum ülkede gelişen olaylara. Ne gerek var bayram da dahi kavgaya...

  umarım kızın ve sen bayram tadında bi 21 mart geçirirsiniz..

  sevgi bizden efem..

  YanıtlaSil
 3. yok yok kesin ...sana bahar gelecek bu yıl.

  YanıtlaSil
 4. bugün Türkiye başkaları tarafından yok ve inkar edilmeye çalışıldığında önemli bayramlar isyan VESİLESİ ile kutlanılırdı.
  bilmem anlaşıldımı.
  iyi akşamlar

  YanıtlaSil
 5. @jüpiter

  bugün ve kutlanırdı arasında ki zaman farkı cümleyi anlaşılmaz gibi kılsa da anladım... fakat her ne olursa olsun....... diye gider bu cümle.

  YanıtlaSil