31 Ağustos 2009

ZAMANI TEMİZLEDİM BÜTÜN KİRİNDEN

Şimdi yeni bir başlangıç yapma vaktiymiş. Zamanı temizledim bütün kirinden, geriye zamansızlık kaldı. Sustum dedim ya, sabaha anladım ki susamamışım. Sonra iç sesim dedi bunu, '' Şimdi yeni bir başlangıç yapma vakti.'' Evet evet, kahrolası çok dönek çıktı. Uysam söylediğine, uygulasam peşi sıra ''olmadı, yanlış yaptın'' diyecekti eminim.

Zamanı temizledim ya bütün kirinden, yalan işte o.. önce haklı çıkarttım kendimi, sonra haksız çıkarttım, en son çıkmazda kaldım. İnsan ilişkileri bi garip vesselam. Benim doğrum on kişiden en fazla beşine dogru. Gerisine hikaye. Yani zamana bi halt edebildiğim yok. Hem ben temizlesem kalan beş kişi de kendince temizleyecek ve ortaya yine kirli bir zaman kalacak. Çıkmaz bir durum işte, herkes anlasın.

Kobay bir maymun gibiyiz hayatta biliyor musunuz? En azından ben kendi adıma öyleyim. Bekliyor birileri, ''bakalım bu ağırlık karşısında tavrı ne olacak'' büyük ihtimal tahlil edilip hallerimiz notta alınıyordur, '' hayret hala çıldırmadı, dayanıklı çıktı''

belki de..

'' bu ne diyor, ne var ki sırtında celalleniyor'' diyordur katip kim bilir! Yani bu katip yare çalışmıyor, kime çalıştığı muamma.. Truman Show var bilirsiniz, işte orda Jim Carrey' nin üstlendiği yükü biz üstlenmiş durumdayız. Nihayetinde sahte gökyüzünü yırtıp gerçek dünya saydığı alana açıldı ya o, yazık orası da gerçek değil bilmiyor, üstelik yırtıp geçebileceği bir gökyüzü de yok..

Ne demiştim başta.
Hımsss..
sonla alakalı olmayan birşeyler demiştim.. Çokta önemli değil. Benim başını sonunu edep ve huzur sınırında bağladığım yazılar, hayatlar kimsenin umrunda değil.. Bu da böyle karışık kalsın ortaya. Yazılanların ana fikrini çıkartma kabiliyeti olan çok insan var bu dünyada bilirim, bu yazılanlardan bi ana fikirde çıkmaz ya, isteyen bir denesin.

Zamanı temizlemiştim değil mi bütün kirinden, sonra kirlenmişti yine.. var mı itirazı olan yine temizliyorum, geriye zaman kalmıyor, bi ben kalıyorum bütün kirimle, onu kim temizleyecek.

Şimdi sabaha uyanacağım, gökyüzünde kuşlar cik cik.. belkide camın dibinde donma ihtimali olmayan bir kuş bulacağım.. Alacağım içeri, cik cik cik cik ötsün diye ve biliyorum pır pır ederken canlanacak ve ellerim bomboş kalacak. Tanıdık geldi değil mi? Banada...

Sabaha az kaldı, ben ipimi hazırladım. Ağustos' un ortasında camımda donma ihtimali olan bir kuş bekliyorum.. pır pır ederken canlansa bile uçamayacak, çünkü ipleri elimde (bak bak burdan hayata da çemkiriyor, daha dün yerle yeksan etmedi mi seni, daha dün susmadın mı feryat figan. Kırıp dizini otursana kıçının üstüne)...


gereksiz adam

5 yorum:

 1. Kemal Sunal'ın bir filmi vardı. Adı aklıma gelmedi şimdi, hani şu büyük ikramiye ona vurdu diye bütün mahalle esnafının el pençe divan durduğu film.. Hayatta o filmdeki esnaflar gibi.. sanki büyük ikramiye sendeymiş gibi veriyor. sonrada veresiye defterindeki birikmiş hesabı dayayıveriyor burnuna insanın..toptan tahsile kalkıyor. o yüzden cama konan kuşlara dikkat etmek lazım. mazallah talih kuşu falandır. uğraş dur ondan sonra..

  YanıtlaSil
 2. ne zaman yağmur olup yağacağız birbirimizin üzerine.. ne zaman yıkayacağız bir birimizi kirlerimizden.. Sahi olabilir birşey mi Gereksiz.. Olamaz mı? Ağustosta donma ihtimali olan bir yürek.. Pır pır eden ve duran.. İpleri elimde olmayan..
  bu yazıyı çok sevdim..

  YanıtlaSil
 3. http://sensizyildizlarabakamam.blogspot.com/2009/09/demli-bir-deneme.html
  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. kirlilerimizi yıkadığımız makinelerin farklı bir çeşidi olsa,arındırmak istediklerimizi atabilsek içine,ben de hayallerimle varım işte :)

  YanıtlaSil
 5. @Nily

  evet ya, bana büyük ikramiye lazım, sayısal oynamam lazım, toplu halde üstüme pisleyecek güvercin lazım, birde esnaflara dikkat etmem lazım...:)

  @cache

  olması zor birşey bu. tecrübeyle sabittir ya da ben yıkamayı beceremiyorum.. deterjanda da sorun olabilir..

  @bahar gelsin

  ..:))

  @ışıl

  bak buna bende varım...

  YanıtlaSil