20 Ağustos 2009

AÇILIN HÜLYA AVŞAR KONUŞTU

Ülkede radikal varsayılan bir girişim olacağında sivil toplum örgütleri, medya, tüm siyasiler ve özellikle sanatçılar konuşmalı, susmamalı. Birebir siyasetin içinde var olan sanatçıları sevmiyorum, gereksiz buluyorum lakin insan temelinde yapılacak herşeyde saydığım kesimlerin özellikle fikirleri alınmalı. Alınmıyorsa herkes üzerine düşeni bir şekilde yapacak.

Ve artık mümkün olacaksa bi açılım yapılmalı. Yanlış gittiği gün gibi ortada olan bir sistem-işleyiş varsa iyileştirmeli. Nasıl yapılır, hangi maddeler sıralanır, biz hangi maddeleri benimser hangilerini dışlarız bilmiyorum onu da vakti gelince çapımızca tartışırız.. ama birileri bu gidişe dur demeli, sıkıldım 3. dünya ülkesi sıkıntılarını yaşamaktan yıllardır. terör, ekonomik kriz, eğitimsizlik, on çocuklu aileler, o, bu, şu... düzelmeli artık...

Neyse işte, Sezen Aksu' da bu mantıkla yola çıkarak başbakanın özel kalemine, kişisel fikirlerinden oluşan bir not göndermiş. Vay sen misin not gönderen... sosyal konulara duyarlı olmanın karşılığını bi ton saçma cevapla aldı. Peki bu Sezen' in umrunda mı? hiç sanmam..

En dikkatimi çeken Hülya Avşar oldu. geçmiş zaman olur olmaz her konuda ama her konuda sürekli konuşan, atıp tutan bu kişi bugün Sezen Aksu' ya çemkirmiş, '' bu konuda neden konuşmuşmuş, gerek mi varmış mış, sahneden söylemiş Sezen zaten söyleyeceğiniymiş.. Nasıl komik bi sahne ama... Açılım dendi de her önüne gelen de açılmasın yahu..sanatçı dedik, sivil toplum örgütleri dedik, o dedik, bu dedik.. adının önüne bi sıfat eklemeyi başarabilmiş insanlardan bahsediyoruz biz..

Yineliyorum, ülkede insan temelinde yapılacak bu tarz radikal! girişimlerde muhakkak kişi fikirleri alınmalı. tırsıp korkana yazıklar olsun, herşeyi göze alıp konuşana helal olsun..


gereksiz adam

10 yorum:

 1. örtbas etmekle hiçbir yere varmıyor iş, her iki tarafta oyuncak oluyor diğerlerinin eline. o yüzden bu meseleyi kesinlikle biz çözmeliyiz. katılıyorum.

  YanıtlaSil
 2. konuşulmalı elbette, hülya avşar da eğer bu konuda konuşmasını eleştirmişse hadi len derim ama, sezen aksu çok sert ve hatta patavatsız yorumlar yapıyo bence. bazen.. bu konudaki yorumunu da öyle buldum ben.

  YanıtlaSil
 3. Bence de Sezen Aksu, öncelikle duyarlı bir vatandaş olarak doğru olanı yapmış.üzerine gidilmemesi gerekir.

  ben de bir ödülün var gereksiz yazar.bence son derece gerekli yazıları yazarak bu ödülü hakkettin.güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 4. @bi dost

  Patavatsızca saydığın Sezen Aksu açıklamasını örneklendirebilir misin? Bence Sezen Aksu' nun ne söylediğini ya da ne söylemeye çalıştığını anlamamışsın..

  Gelelim hülya avşar' a.. nefesı çıkana kadar, durmadan sürekli konuşabilir. Bu benim umrumda olmaz, ciddiye almam, bu blogta yazmam ama benim şaşırdığım Sezen Aksu' nun açıklamasını gereksiz görmesi. O mertebeye ulaştı yani, e ulaşmış baksana öte beri insan hakta veriyor artık, ne komik...

  ha şunu da belirteyim, bireysel özgürlükleri, demokrasiyi, onu bunu düşünmesem ve böyle bir yetkim olsa, o bahsi geçen kişiyi sadece evinde yan komşusuyla bahçesinde konuşmasını sağlardım..

  YanıtlaSil
 5. @Dolunay

  Doğru denir...)

  @Karakutu

  Olur mu? birilerine kalsa, gömelim başımızı kuma, görmeyelim.. çıkartınca belki otomatik düzelir herşey...

  @kamikaze

  Evet Sezen Aksu bu ülke için çok gerekli, az görülen sanatçılardan birisidir. Umarım bu duyarlılığıyla, gerekli-gereksiz kişilerin eleştirilerinden korkmadan, duyarlı açıklamalarına devam eder..

  Teşekkürler ödül için de, neymiş?...:)

  YanıtlaSil
 6. iki cihanda lekeli demiş sanırım, kürt açılımını desteklemeyenler için. bu bence fazla patavatsız bi laf. daha önce de asker olmuştu. o da öyleydi. "bence"..

  YanıtlaSil
 7. Sözlerinin nereye varacağını düşünmeden saygısızca konuşan, davranışlarına dikkat etmeyen (kimse):

  www.tdk.gov.tr

  Burdan yola çıkarak, Sezen Aksu senden farklı düşünüp konuşabilir ama bu onu patavatsız yapmaz. Aksine sözlerinin nereye gideceğini çok iyi bilerek konuşur kendileri.. Sence kısmına uymuyor olabilir, fikirlerini desteklemiyor olabilir ama bu kimseyi patavatsız yapmaz.. düşünce farklılığı diyoruz biz buna..

  YanıtlaSil
 8. SEZEN,hiçbirzaman,hiçkimseden korkmamıştır,herkes de böyle cesaret olsaydı şuan farklı durumlar da olup,gereksiz şeyleri tartışıyor olmazdık...

  YanıtlaSil
 9. @ışıl

  Sezen' i anlamak zaman isteyen bir şey tabi. Sen ağlama dinleyerek olacak iş değil.

  YanıtlaSil