14 Mayıs 2012

SEYAHAT YAZILARI-1

Cumartesi günü çıkacağım seyahati büyük bir heyecanla bekliyordum. Gün gelip çattı, markalı çantam, eşi benzeri olmayan zumlu mumlu fotoğraf makinem, seyahat ayakkabılarım! ve suretimle beraber yollara düştüm. Geniş  olmasını hayal ettiğim apartman merdivenlerini ağır adımlarla inerken, heyecanımın ve kaliteli sırt çantamdaki kaliteli eşyalarımın ağırlığıyla her biri bir sanat eseri olan merdiven parmaklıklarına tutunuyordum. Yorucu bir merdiven seyahati sonunda, duvarlara da bulaştırılmış kahverengi yağlı boyasıyla demir kapı karşımdaydı. Arkasında var olan hayatları düşündükçe heyecanım bir kat daha arttı. Büyük bir gürültüyle, ağır ağır açtım demir kapıyı. Belli ki paslanmış, yağlanması gerekiyordu. Gres yağı mı, zeytin yağı mı daha iyi olur diye düşünürken karşıma çıkan manzara karşısında dilim-dimağım, midem-kulağım tutulmuştu. Mühendis harikası küp küp yapılmış binalar, yere rastgele atılmış kağıt parçaları, rastgele park edilmiş arabalar insana sürreailst bir tabloyu anımsatıyordu. Çünkü olağan doğal görseller içinde olmaması gereken, doğanın tabiatına aykırı bir görsellikle karşı karşıyaydım. Mükemmel bir sanat işlenmişti çok belli.

Ağır aksak adımlarla, fotoğraf makinem, sırt çantam ve diğerleri gibi son model olan otomobilimin, bir benzerinin dahi olmadığı düşüncesi ile kapısını açtım. İçinde bulunduğum görsel şölenin mutluluğuyla koltuğa oturup emniyet kemerini taktım ( saçmalasak da sosyal mesajımızı verelim ), kontağa bastım ve yola koyuldum.

Dar ve çukurlarla dolu ana yollarda araba kullanmanın tadı bir başkaydı. Hem trafik içersinde sinir kontrolu yapmayı öğreniyor, hem de şoförlüğümü geliştiriyordum. Yanımdan geçip giden arabaların uzun klakson sesleri de küfur dağarcığıma yenilerini eklememe vesile oluyordu. Anlayacağınız çok mutluydum...

...........................................
.........

maalesef devamı gelecek...:)

(Son zamanlarda blogları tekrar elimden geldiğince okumaya koyuldum ve anladım ki artık seyahat yazıları moda olmuş, e popüler bi kimlik olarak benim de buna uymam gerekiyordu.)


acıdan geçtim güzelleştim.

12 yorum:

 1. :)) seninki ayrı bi güzel olmuş

  YanıtlaSil
 2. Haklsıın seyahat yazıları çok moda, sırf bu yüzden seyahate çıkmayı düşünüyorum ben de :p ..

  Şaka bir yana devamını bekliyoruz. Ayrıca fotoğraf da olsa fena olmaz hani.

  Bu arada gezmeyi cidden seven ve yalnızca seyahatlerini yazan bir arkadaşım var, bloguna bir gözatmanı öneririm.

  lezzetligeziler.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fotoğrafları diğer yazılarda eklemeyi düşünüyorum...:))

   gerçekten bu işi iyi yapanlar var, ben de severek okuyorum ve yorumu yayınla deyip hemen arkadaşının bloguna geçiyorum..:)

   Sil
 3. Gezi yazıları paylaşılan blogları seviyorum özellikle fotografla tamamlanmışsa...Bir kaç gezi blogu takip ediyorum belli mi olur bir faydası olur geziye çıkacağım zaman..

  Bence de sen fotograflamalısın bu yazı dizini..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi, benim de sevdiğim takip ettiğim bu tarz bloglar var, güzeldir okuyarak görmek. fotoğraf ekleyecektim ama şuan mümkün değildi, bir sonrakinde inşallah.

   Sil
  2. olacak olacak, az sonraaa, yok baya bi sonra..:)

   Sil
 4. Zumlu mumlu kısmına cidden fena güldüm :D

  Vatan Şaşmaz'lı metrobüs reklamının gezi bloğu tadındası olmuş bu yazı :D

  Ben de devam etmeni isteyeceğim. Zira gezi bloglarını okumayı pek sevmem ama güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seyahat yazıları-2 de hazır, fotoğraflarını ayarlayınca eklerim..:)

   Sil