15 Mayıs 2012

BİLİYOR MUSUN?


(Görme Engelli Arkadaşlar İçin Hazırlanmıştır.)
seslendiren : gürhan gök

Biliyor musun, seni özlemeyi çok özledim. Tekerleme gibi değil mi, ne kadar sıradan, olağan ve anlamsız gibi. Sen farkında değildin, belki bende değildim - değilmişim- seni hayatımdan kısa zaman önce ancak çıkartabildiğimin. Maharet cümlesi gibi olduğuna bakma, bugün seni özlemek bile hazine değerindeymiş anladım..

 Dün yaşadığım her şeyde seni suçlardım, bütün yaşanan efkarları sana yükler, kendimi hafifletirdim. Bugün, elimde kalan son kale olan yalnızlıgımı da kaybettim. Şimdi bütün lanet kelimelerim ve yaşamsal sıkıntılarım daha orta yaş adam tadında. Düşünüyorum da yaşlandıkça ya da yaş ilerledikçe hiçbir şeyi dibine kadar yaşayamıyor insan. Ne kahredene kadar efkara dalıyor ne de alabildiğine gülüyor. Hiçbir hissi duyguları bi temele oturtamıyorum. Senleyken dostlugunu ötelediğim sigaraya yine başladım. Dost sigara, Bak bu da sıradan değil mi? zaten bu hayatta, kelimelerden öteye geçiremedim sıradanlığı, hep ötekileştirdim kendimi..

Bütün huzuruyla yaşasanda hayatı, biliyorum ben, hayat denen bu döngü kendinden efkarlı zaten. Doğmak, büyümek, insan içine karışmak ve yalnız dünyadan ayrılmak, aslında ne kadar dayanılması güç duygular bir düşünsene. Bütün duygular, acılar, mutluluklar gibi onu da ve hatta hayatı bütünüyle öyle hazmediyor ki insan, düşünmeden, kafayı yormadan anlayamıyorsun aslında nasıl bir yapının içinde oldugunu. Ben bütün bunların efkarını yokluğuna, gidişine, dönüşüne yüklemişim anladım.

 Biliyor musun seni özlemeyi çok özledim de, bugün çıkıp gelsen bile herşey dünde kalmış onu da anladım.


acıdan geçtim güzelleştim / 28.02.2009


(sigarayı 4 ay önce tekrar bıraktım)

9 yorum:

 1. Yazı eski tarihli ya şimdi..
  Sigara şu an ne durumda onu bilemedim...
  Umarım içmiyorsundur.
  Umarım hem sigara hem de ''o'' dünde kalmıştır...

  YanıtlaSil
 2. parantez içi açıklamayı ismin altına yazmayı unutmuşum, karışıklık ordan çıktı sanırım. 4 aydır kullanmıyorum sigarayı.

  YanıtlaSil
 3. ah özlem, ahhh o özlemmm. hayatın bütün efkarını ona bağlasan da, o sızı.

  "sonsuz mu?
  sıla var mı?
  sızın diner mi?
  zaman dönmeden geriye
  dilendiğimiz, sığındığımız,
  unuttuğumuz
  şarkımızı söyle..."

  http://www.youtube.com/watch?v=lo5NV-qCUbo&feature=related

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel şarkı, iyi geldi sabah sabah.

   nt blogun var mı?

   Sil
 4. Her şey dünde kalmış olur mu? Bilemedim.

  YanıtlaSil
 5. bir sigara bırakmışım varya ..
  elimi sürmedim iki yılı geçti hatta üç oldu.
  nazım der ya ; geri dönmeyi hiç sevmem..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim git-gel ler sabite bağlanmış durumda. hep geçmişi özleyen bir adam olduğumdan: eski sevgilimi ararım bazen, bazen eski bi dostu, sigarayı bırakır başlarım vs..

   şimdi bıraktım yine sigarayı misal, 4 ay oldu...

   Sil