8 Mayıs 2012

ÖYLE İŞTE

Deyil, göyüs, yanlız, yalnış şeklinde devam eden yanlış yazma tekniğine sahip insanın bakışıyla bakmak istiyorum dünyaya. Belli ki ilave bir madde ya da durum olmadan çakırkeyf devam ediyorlar hayata. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni değilim, Türk Dil Kurumunda çalışan bi bilim insanı değilim, zaten dilime o kadar hakim de değilim ama en azından değil' in deyil olmadığını biliyorum ve bu beni mutsuz ediyor. Velhasıl bilmek istemiyorum. Duymak, öğrenmek istemiyorum ki zaten çok bildiğim de yok, sadece az bildiğimden bile yoruluyorum.

Bi boşluk var üzerimde: bi yorgunluk, bi halsizlik olur da boşluk neden olmasın, oluyormuş işte. İlk haberi "futbol", ikinci haberi "başkanlık sistemi" olan ana haber bültenlerine sahip bir ülkede yaşamanın yorgunluğu mu dersin, kararsızlıklarının kurbanı mı dersin, hadi ordan ne kurbanı mı dersin bilmiyorum. Belki de susarsın, orası da muamma. Ha geçen İzmir' de adını unuttuğum bir yiyecek bayramında yine birbirini eziyordu insanlar. off offf...

Sonra yeni bir dizi fragmanı dönüyor televizyon kanallarının birinde. İki yaka 4 İsmail diyesim geldi ama iki yaka 1 İsmail dizinin adı. Türkiye' de malum bir yaka 2 İsmail olması pek kabul görmez. Hoş çok şey değişti, artık ferahladık, genişledik, rahatladık ülkece, her an her şey olabilir. Neyse efendim Erdal Özyağcılar' ı sevmem, dizinin formatını sevmedim, dizideki isimleri sevmedim: Hacer ve Kallopi ( Hacer ismini sevmemek değil, dizi de Hacer ismini sevmemek benimki), "Rastgele Ali kaptan rastgele" repliğini, orada yırtınan İsmail' i, dizide ki kayığı, denizi, kamerayı hiçbir şeyi sevmedim hatta nefret oldu nedense. Ama dizinin çok izleneceğini de biliyorum. Biz severiz böyle aldatmaları, ihanetleri, yalanı, dolanı. Hoş dizi de izlemem ben, sadece belgesel..:) (komedi dizisinden başka dizi izlemediğim gerçektir.)

Öyle işte...

Yalnızlık hastalığına tutulmuş ve kendini tedavi edemeyen, asosyal bir zat-ı muhterem olarak, denizi ve denize girenleri seyretmenin acısı da mevcut tabi kelimelerimde, kusuruma bakmayınız...


acıdan geçtim güzelleştim

14 yorum:

 1. Bir de bana huysuz derler. Beterin beteri varmış burada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. e bizim de kendimizce belli bi huysuz potansiyelimiz varmış...:)

   Sil
 2. yazınıza, ama bilhassa ilk cümlenin altına imzamı atmak istiyorum izniniz olursa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. istiorm yazsan daha ferah ve huzurlu bir insan olurdun bence..:)

   buyrunuz yazı sizindir.

   Sil
 3. varmı komedi dizisi gibi
  :)
  ah avrupa yakası ah.. nasıl özlüyorum
  benim annem bir melek vardı bir de..
  şimdiler de yalan dünya..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen sayayım komedi dizilerini, beğendiklerimi tabi eminim senin de hoşuna gider:

   .80' ler ( çok iyi olmasa da idare eder)
   .alemin kralı ( çok iyi karakterler var, nihale gibi.:))
   .yalan dünya elbette
   .yahşi cazibe ( iyi sayılır )
   ve ve ve ve
   leyla ile mecnun ( yılın komedi dizisi bence )

   bu kadar..:)

   Sil
 4. alemin kralını unutmuşum ,jülide beni çok güldürüyor..
  çok :)) cazibeyide severim
  ama bir sorunum var günlerini bilmiyorum
  artık denk gelirse es kaza izliyorum :)
  leyla ile mecnuna bakmıyorum hiç,her nedense

  YanıtlaSil
 5. leyla ile mecnun' u ısrarla tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. yanlış yazımlara bende tepkiliyim ama kendimi de biliyorum. harflerin eksikliğini yazarken fark etmiyorum çoğu zaman yada boşluk her zaman yanlış yerde oluyor.Şuanda yazarken bile kontrol ediyorum demek ki daha dikkatli olmalıyım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında ben yanlış yazmaktan çok onu yazanın rahatlığıyla ilgiliyim. -de, -da nın ayrı yazılması gibi detaylar da değil kastettiğim.

   Sil
 7. Yanlış yazımları bende sevmiyorum fakat çok yanlış yazıyorum okurken hoş olmuyor yazarken rahat oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dediğim gibi ben bunun farkında olmayan, düzeltme çabasında olmayan rahat insanlara özeniyorum. yoksa yaptığın yanlışı bir sonraki okumada fark ediyorsan o rahat olmaz, senin de dediğin gibi rahatsız edici olur. deyil mertebesine ulaşmam lazım..:)

   Sil
 8. Citti olamazsınız :) Ben de dizi izlemem, sadece flash tv izlerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben dizi izlerim ama...

   izlemem mi yazmışım, unuttum geçmiş zaman...

   komedi dizilerinin neredeyse hepsini izlerim...

   Sil