7 Haziran 2012

ZAMANI TEMİZLEDİM BÜTÜN KİRİNDEN


Şimdi yeni bir başlangıç yapma vaktiymiş. Zamanı temizledim bütün kirinden, geriye zamansızlık kaldı. Sustum dedim ya, sabaha anladım ki susamamışım. Sonra iç sesim dedi bunu, '' Şimdi yeni bir başlangıç yapma vakti.'' Evet evet, kahrolası çok dönek çıktı. Uysam söylediğine, uygulasam peşi sıra ''olmadı, yanlış yaptın'' diyecekti eminim.

Zamanı temizledim ya bütün kirinden, yalan işte o.. önce haklı çıkarttım kendimi, sonra haksız çıkarttım, en son çıkmazda kaldım. İnsan ilişkileri bi garip vesselam. Benim doğrum on kişiden en fazla beşine dogru. Gerisine hikaye. Yani zamana bi halt edebildiğim yok. Hem ben temizlesem kalan beş kişi de kendince temizleyecek ve ortaya yine kirli bir zaman kalacak. Çıkmaz bir durum işte, herkes anlasın.

Kobay bir maymun gibiyiz hayatta biliyor musunuz? En azından ben kendi adıma öyleyim. Bekliyor birileri, ''bakalım bu ağırlık karşısında tavrı ne olacak'' büyük ihtimal tahlil edilip hallerimiz notta alınıyordur, '' hayret hala çıldırmadı, dayanıklı çıktı''

belki de..

'' bu ne diyor, ne var ki sırtında celalleniyor'' diyordur katip kim bilir! Yani bu katip yare çalışmıyor, kime çalıştığı muamma.. Truman Show var bilirsiniz, işte orda Jim Carrey' nin üstlendiği yükü biz üstlenmiş durumdayız. Nihayetinde sahte gökyüzünü yırtıp gerçek dünya saydığı alana açıldı ya o, yazık orası da gerçek değil bilmiyor, üstelik yırtıp geçebileceği bir gökyüzü de yok..

Ne demiştim başta.
Hımsss..
sonla alakalı olmayan birşeyler demiştim.. Çokta önemli değil. Benim başını sonunu edep ve huzur sınırında bağladığım yazılar, hayatlar kimsenin umrunda değil.. Bu da böyle karışık kalsın ortaya. Yazılanların ana fikrini çıkartma kabiliyeti olan çok insan var bu dünyada bilirim, bu yazılanlardan bi ana fikirde çıkmaz ya, isteyen bir denesin.

Zamanı temizlemiştim değil mi bütün kirinden, sonra kirlenmişti yine.. var mı itirazı olan yine temizliyorum, geriye zaman kalmıyor, bi ben kalıyorum bütün kirimle, onu kim temizleyecek.

Şimdi sabaha uyanacağım, gökyüzünde kuşlar cik cik.. belkide camın dibinde donma ihtimali olmayan bir kuş bulacağım.. Alacağım içeri, cik cik cik cik ötsün diye ve biliyorum pır pır ederken canlanacak ve ellerim bomboş kalacak. Tanıdık geldi değil mi? Banada...

Sabaha az kaldı, ben ipimi hazırladım. Ağustos' un ortasında camımda donma ihtimali olan bir kuş bekliyorum.. pır pır ederken canlansa bile uçamayacak, çünkü ipleri elimde (bak bak burdan hayata da çemkiriyor, daha dün yerle yeksan etmedi mi seni, daha dün susmadın mı feryat figan. Kırıp dizini otursana kıçının üstüne)...


acıdan geçtim güzelleştim/31.08.2009

12 yorum:

 1. Yazmaktan çok iyi anlayan biri değilim Edebiyatımda dil Bilgim de çok iyi değildir...Ama inatla yazıyorum o da ayrı bir konu.

  Okumayı seviyorum az-çok seçiciyimdir de okuma konusunda.Bana ayrı bir dünyanın kapısını açabilen yazarların tüm eserlerini okumaya çalışırım elimden geldiğince..Ya da okuduklarım bana duygu katabiliyorsa ya da yazan kişi duygularını bana gerçekten aktarabiliyorsa okurum tüm yazılarını eksiksiz...

  Ve sen cidden çok iyisin bu konuda (yazma ve duygularını yansıtma konusunda) çok iyi ifade ediyorsun ...

  Bir yandan da bir his diyor ki gündelik hayatında bu kadar karamsar biri değil galiba acıdan_geçtim_güzelleştim :)

  Selamlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler güzel sözler için ama gerçekten öyle düşünmüyorum ben, çok isterdim üstelik güzel yazabilmeyi...

   gündelik hayatımda bu kadar karamsar olduğum zamanlar da oldu. şimdi daha iyiyim ama yazılacak şeyler daha hüzünlüdür ya hep, öyle bir durum..

   Sil
 2. sevgili kardeşim sen yazmışsın işte...
  ağustosun ortasında camında donma ihtimali olan bi kuş belirecek...uçmayacak...ki ip kısmı bi parça sıkıntılı iştir bilemem ben onu oarya kadar okudum :)))

  sonra seni bütün kirinden pasından temizleyecek.

  oh mis :))

  uçanlara selam olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anladım ben onu, kal pisliğin içinde diyorsun..:)

   Sil
 3. Yazıdan net bir anafikir çıkamayacak galiba...
  İç döküntüleri olmuş..
  Zamanı kirinden temizleyebilseydi insan, o zaman geçmişteki kötü günler, sıkıntılar, dertler uçup gidecek miydi aklımızdan?
  Gitmesin de geçmiş geleceğe ışık tutsun bari :)
  Kuşlar bile bir gün suskun, bir gün şen şakrak..
  Hayat işte...
  Ee.. Benim de aklım karıştı.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tam da dediğin gibi iç döküntüleri bunlar. benim hayata dair hiç ana fikrim olmadı ki...

   Sil
 4. Güzel yazmışsın her zamanki gibi.Düşündürücü.Umarım yüreğindeki tüm dileklerin gerçek olur Cem'cim:)

  Bende mimin var:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saol kamikazecik. mim' ini okudum, cevap ta vereceğim inşallah.

   Sil
 5. zamanı kirinden pasından nasıl temizleyebilirsin ki Cem? keşke mümkün olsa bu. o zaman doğru yolu seçecek, pislikten arınmak isteyecek çok insan olacaktır. acıdığım birileri geldi aklıma kir pas deyince, arınmak isteyecek. nereden nereye gittim, hey allam.

  yazın, ütopik olmuş ama iyi olmuş. çünkü az çok bilirsin ki ütopyayı severim kimi zaman. yalnız söylemeden edemeyeceğim error verdim sayende, iyi mi Cem :)

  ve mini mini bir kuş şarkısı. pofff. söyledim bitti..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saol pandora, bizimki de yazı olsun maksat kendimize hayrımız yok s-zamanı nasıl temizleyeceğiz..

   Sil