22 Haziran 2012

HIMMMMMSSSSS

Her cümleye "lan" ile başlayan yeni nesil kızlar gibi bakmak vardı hayata. Neydi o benim pek takdir! ettiğim hanım gız yazarın! adı: böyle sarı saçlı da güneş gözlüklü hep, sanki bütün gözlükleri de yuvarlak hep ya da tek bi gözlüğü var bilemem. Ben büyüdüm eşek kadar oldum da onun köşe yazılarında kullandığı resmi hep aynı kaldı. O bi dönem kapanıp Etiler' e, açılıp Fatih' e gitmişti de açık olanların mı yoksa kapalı olanların mı daha çok eziklendiğine karar vermişti. Belki de onlar şundan bunlar bundan eziliyor deyip orta yolu bulmuştur. Şimdi geçmiş zaman unuttum. Bizim ülkemizde ki yazarların çoğunun standart bir kararı yoktur zaten, dönem neyi kaldırıyorsa o da ona karar vermiştir herhalde, ne bileyim.

ayşe arman mıydı oooooooo yok ya o daciaydı, her neyse. 


Nerde kalmıştım, aman salla yaaa gören duyan da aman aman bir edebi eser yazdığımı sanacak da, "hatırlaması şart kaldığı yeri, hatırlamalı, hatırlatmalıyız, kampanyalar, kumpanyalar, kumpaslar düzenleyip, kumpirler hazırlayıp hatırlatmalıyız" krizlerine girecek (artık nasıl bi krizse bu).Ya nehir ida' ya diyorum ama ben bağlayabildim mi bi önceki cümleyi? bağladı diyorsanız 0 900, bağlamadı diyorsanız 0 901, bana bağlamalı diyorsanız 0 902, ben ona bağlamalıyım diyorsanız 0 903, ben ona şu bizim yan komşuyu bağlamalıyım diyorsanız 0 904 arayıp öylece nefes almadan 3 dakika bekleyiniz hiçbir şey demiyorsanız 0 905 i arayıp nefes alın yeter.  


Bugün cuma sevgili dostlar. Cuma güzeldir, temizdir, paktır, mistir benim için. Bu güzel günün hatırına size ŞUUUUU videoyu armağan ediyorum. Bilirsiniz zaten 1. dakikadan sonrasına kilitlenmekte fayda var. Sarışın ama akıllı kadın Gülse Birsel' in iğrenç oyunculuğu boşveriniz. "Gülse Birsel senaryo yazmasa bi dizi de başrol kapabilir miydi acaba?" diye düşünmekten de vazgeçiniz, çok ayıp..:). Bir de "41 yaşında (ben demiyorum şu diyor) hala evin küçük, dizinin güzel kızı ayaklarında ya, bravo." deyip güzelliğini kıskanmayınız.:)) Neyse, amacım diziden bahsetmek değildi de madem girdik Beyaz' ın da diziden ayrılmasını dileyerek bu kısma son vereyim.nereden nereye....


Dün gece ne geceydi ama; beyin fırtınası, münazara, açıkoturum, seminer, söyleşi, röportaj...  değil değil, kelimelerin ortalarda uçuştuğu, kimin neden şikayet ettiğinin belli olmadığı sürrealis bi kavga, ala... velhasıl yorgunum ve de uykusuz. Kavgasız bi hayat dilesem "iç ses" başlığıyla yazdığım yazılarım aklıma gelir ya da güzellik yarışmasına katılmış da kıçımın yarısı açıkken sorulan sorulara cevap vermeye çalışıyormuşum gibi hissederim de utanırım şimdi. öyle sıradanlaştı işte kavgasız, savaşsız bi dünya dilemek 


Cuma güzel gün, mis gibi gün ama efkarım olmadan asla, kızım olmadan kat-a. Bu yüzdendir şu şarkıyı da dinleyiniz, siz de efkarlanınız. Ben efkarlıysam herkes efkarlansın, yas ilan edilsin v.s. Buyrunuz : umay umay-kazım koyuncu : kalbim acıdı

acıdan geçtim güzelleştim

16 yorum:

 1. gülse birselden hep nefret ettim taaa gaaak günlerinden itibaren. hele o gülünce ortaya çıkan dişetleri yok mu böyyykkkk ve sana katılıyorum evin küçük kızı pozları:)
  tamam hatrına efkarlanayım, aslına bakarsan 8 şehidin yası yüreğimdeyken, bu şarkı zaten yerinde olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben kendisini takdir ederim, zeki kadın neticede ama tavrı garip; ben yazdım kardeşim başrol benim banane, başkasına vermem banane, evin kızı ben olmalıyım banane, dizinin prensi de benim peşimden koşmalı banane..:)

   Sil
  2. şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

   Sil
 2. Hımmmssss enteresan bir yazı olmuş

  Kazım Koyuncu ne güzel bir şarkıcıydı ya Allah rahmet eylesin..

  Ben Rafet el Roman'ın bazı parçalarını da severim kendisi her ne kadar antipatik olsa da şarkıları/müziği iyi oluyor bu da kâfi zaten..

  Cuma da resmi tatil olsa ne güzel olurdu değil mi? Hem Cuma hem Pazar oh mis..Cumaları seviyorum gerçi ben Cumartesileri de seviyorum ama Pazar günlerini hiç sevemedim ...

  Peki yazıyla alakası olayan yorumum burada bitti verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özrü bir borç bilirim..Herkes yazı hakkında yorum yapacak diye kural yoktu ben de bu hakkımı kullandım:)

  Güzel bir gün olsun senin için onun için onlar için bizim için ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senin yorum alakalı olmuş sen bir de benim bazı yorumlarımı görsen; yazar a demiş ben o a dan z yi anımsamışım z yazmışım..:)

   cuma tatil olsa perşembe de kıymetli günler arasına girir, süper olur ama pazar yine nefretlik olmaya devam. pazarı ancak pazartesi kurtarır kendini tatil ederek..:)

   Sil
  2. z de yazıyı renklendirir işte yazarlarda şikayet etmesin ;)

   Sil
  3. tabi tabi, farklı sesler iyidir, severim. ben gayet memnunum.

   Sil
 3. Kendimi AYşe Arman ve Gülse Birsel'den uzun süre koruduğuma şükrettim. Yalan Dünya ayağına yeni yeni ucundan bulaştım, sempatik bulmuyorum kendisini oyuncu olarak da 3 bilemedin dört mimiği sırayla kullanıyor gibi geldi. Dizinin süresi 30 dakika filan olsa daha iyi olabilir sanki. Ama bir müddet izledimse de o da kısa sürede kendini tekrara geçtiği için şimdi arada azcık bakmak düzeyine indirgedim onunla alakamı.

  Sıra dışı insanlar böyle Umay gibi.. bir kenara ittiriliveriyorlar. Hiç de garip değil, her şeyin sıradanlaştırılıp değersizleştirildiği bir ülkede yaşıyoruz. Sonumuz çoktan yazılmış.

  Uzun lafın kısası Hayırlı Cumalar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir kaç karakterin hatırına izliyorum diziyi ama şöyle dolu dolu güldüğüm olmadı hiç.

   oysa umay ne kadar özeldir değil mi? hareket vakti şarkısıyla tanımıştım onu, sonra düşmedim daha, naylon. ve bu kazım koyuncu ile söylediği şarkının da olduğu albüm. hepsini severek dinledim ama son albümü beklediğim kadar iyi değildi açıkçası. neyseeee sonra bi röportajında albüm yapmayacağını söylemiş, belki tek şarkılık albümler çıkartıp bi deergi eki olarak dağıtımını sağlarım v.s. neyse daha da haber alamadım, arada resimlerini ve kitaplarını görüyorum hepsi bu...

   çok uzattım değil mi?

   Sil
 4. Güzel oluyor bazen bağlayamamak boşver. Konuşurken de oluyor bana bendeki yaşlılıktan. Bir tamamlayabilsem ne biçim olacak cümle diyor gülümsetiyorum araya kaynıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama ben bağlamışım yaaa, okudum da bağlanmış sanki..:)

   Sil
 5. Şarkı çok iyi geldi. Çok severim zaten.


  Görüşmek üzere
  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. gülse birsele uzanan kalemler kırılsın!! :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha çok dil uzatması oldu bizimki..:)

   Sil
  2. dilin de kemiği yok ki, kırılsın :/

   Sil