26 Nisan 2010

BİLİYOR MUSUN?


seslendiren:gürhan gök
yazan: gereksiz adam

Biliyor musun, seni özlemeyi çok özledim. Tekerleme gibi değil mi, ne kadar sıradan, olağan ve anlamsız gibi. Sen farkında değildin, belki bende değildim - değilmişim- seni hayatımdan kısa zaman önce ancak çıkartabildiğimin. Maharet cümlesi gibi olduğuna bakma, bugün seni özlemek bile hazine değerindeymiş anladım..

Dün yaşadığım her şeyde seni suçlardım, bütün yaşanan efkarları sana yükler, kendimi hafifletirdim. Bugün, elimde kalan son kale olan yalnızlıgımı da kaybettim ve bütün lanet kelimeleri, yaşamsal sıkıntılarım daha orta yaş adam tadında. Düşünüyorumda yaşlandıkça ya da yaş ilerledikçe hiçbir şeyi dibine kadar yaşayamıyor insan. Ne kahredene kadar efkara dalıyor ne de alabildiğine gülüyor. Hiçbir hissi duyguları bi temele oturtamıyorum. Senleyken dostlugunu ötelediğim sigaraya yine başladım. Dost sigara. bak bu da sıradan değil mi? zaten bu hayatta, kelimelerden öteye geçiremedim sıradanlığı, hep ötekileştirdim kendimi..

Bütün huzuruyla yaşasanda hayatı, biliyorum ben, hayat denen bu döngü kendinden efkarlı zaten. Doğmak, büyümek, insan içine karışmak ve yalnız dünyadan ayrılmak, aslında ne kadar dayanılması güç duygular bir düşünsene. Bütün duygular, acılar, mutluluklar gibi onu da ve hatta hayatı bütünüyle öyle hazmediyor ki insan, düşünmeden, kafayı yormadan anlayamıyorsun aslında nasıl bir yapının içinde oldugunu. Ben bütün bunların efkarını yokluğuna, gidişine, dönüşüne yüklemişim anladım.

Biliyor musun seni özlemeyi çok özledim de, bugün çıkıp gelsen bile herşey dünde kalmış onu da anladım.


gereksiz adam/ 28.02.2009

7 yorum:

 1. İyi ki "kafayı yoruyorsun" iyi ki düşünüyorsun... Çok etkileyici, profesyonelce ne bileyim sanki Orhan Veli dinledim. Çok güzel olmuş çokkk... Bu eseri yayınlayıp şöyle bir ekran başına geçtiğinde nasıl hafiflemiş nasıl anlamlı bir gülüş fırlatmışsındır kimbilir ekrana... Ve o boşluk hissini, bir anlama erişme hissini birebir yakaladım, yakalattın...

  YanıtlaSil
 2. @ruhumun pusulası

  teşekkürler..

  o güzellik yazandan çok okuyan arkadaştan kaynaklı sanırım...

  geçmiş zaman yazıları işte, şu sıra robot gibiyim...

  YanıtlaSil
 3. bilip bilmemesi önemli mi?

  YanıtlaSil
 4. Senin satırlarına, gürhan'ın buğulu ses tonu çok yakışmış..
  Zamanaşımına uğruyor sevdalarımız da ,yaşayamadığımız ve içimizde nükte kalan her şey gibi...

  YanıtlaSil
 5. @üryan

  önemli.. anlatamadıkların bir zaman sonra boğuyor insanı..

  @ışıl

  teşekkürler ışıl..

  YanıtlaSil
 6. Ben bunu neden şimdi görüyorum ki neyse görmüş ve dinlemiş olmak mucize oldu benim için yazılarda kendimi bulmaya alıştım ve şans eseri burayı gezinirken rastladım içime işledi ne kadar derinliğimi kaybettim desem de gidişler ayrılışlar ve özlemeler durdu ve bu sırada yaşadığım anlamsız bir olay onu özlediğim ama bunu onun kabul etmediğini anlattı. Teşekkür ederim. İlham veren ve hayatımda yer tutan bir yazıda olmuş oldu....

  YanıtlaSil
 7. @PufidooT

  ben teşekkür ederim ve yineliyorum bu kadar karamsarlık için çok erken.. sonra toparlaması daha zor oluyor..

  YanıtlaSil