1 Mart 2013

CUMA ve SONRASI

Saçlarını rüzgâr uçuruyormuş, cuma sonrası tarihin içinde dolaşırken. Kiliseden bozma, bir çok imparatorluk ve en son Osmanlı' dan kalma ibadethane. Denize nazır, martı seslerine karışmış, ve bankın hemen arkasındaki vs.  İşte tam böyle zamanlarda; arkanda ibadethane, karşında dünyanın en şahanesi varken, sen susarken, "dünya geçici" diyemezken, o güzelliklere kanmışken, ve susamışken suskunluğa...

Saçlarımı rüzgâr uçurmuş cuma sonrası. Masmavi denize ve güneşe inat kulaklarım üşür soğuktan. İnadına yürürüm rüzgâra karşı ve bilirim; ne bu yürüyüşün, ne de üstüne kurulan cümlelerin bi yere varmayacağını. Yi ne de, inadına ve rüzgara karşı savururum söyleyeceklerimi.

Şehirlerrr, alt alta yazılmış isimleri, alfabetik sırası yok ve mecalim yok artık aynı şehirden medet ummaya.

cem ben, her şeye rağmen bugün cuma.


11 yorum:

 1. :) Evet, ne güzel.. İyi cumalar.. iyi tatiller..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyiydi cumalar, cumartesiler ve hatta pazarlar. Pazartesi bile iyi, daha ne olsun. Allah' a şükür.

   Sil
 2. pes etmeyelimm hayırlı cumalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pes edenin ağzına yılan kaçsın :)

   Sil
  2. tamam kaçsın ama yılan çıkarsa ağzından :((

   Sil
 3. Senin yazılarına yorum yapamıyorum :) Sonuç olarak şöyle özetleyeyim hepsini okuyan ama iş yorum yapmaya gelince bu yazının üstüne de ne dense havada kalır, yavan kalır diyen bir ben var bilgisayarın karşısında. Sen yaz, ben susup, sessizce okuyayım hep olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gönlünden ne geçiyorsa onu yap, alakasız yorumlar yaaap ya da sessizce okuu. Gönüller bir olsun, hiç önemli değil sui. Benim yazdığım saçmalıklara ben bile yorum yapamıyorum, normal :)

   Sil
 4. veee cuma da geçti,cuma da bitti Cem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aha da pazartesi oldu... olsun, yine cuma olacak kısmetse :)

   Sil