22 Temmuz 2009

SIKILMIŞ MIYDINIZ?

Yeni ya da yenilikçi ve karmaşık kelimelerimle, siyahımsı bir dünyanın, renkten bağımsız görünmez karmaşasının içinde, bahtıma düşen kısmıyla oyalanıp dururum iyi mi?

Sıkıldıysanız siyahımdan söyleyiniz, değişemesemde çeşitli tavsiyelerde bulunabilirim. En mutlu penceresiyle, halimi anlatacak kelimeler aramaktan vazgeçerim, anlaşılır olurum..

gereksiz adam

18 yorum:

 1. Merhaba,
  Kimin ne düşündüğünün ne önemi var ki..Sen yazdıklarınla ve yazabileceklerinle mutlu olduktan sonra..Anlaşılır olmak!!! Bence fazlasıyla iddalı bir cümle..

  YanıtlaSil
 2. @Emine ALBAYRAK

  Anlaşılırlığım, kendimden ne denli sıkıldığımı birilerinin anlamasında. İddialı ve cürretkar bir söylem asla değil..

  Siz dahi sıkıldıysanız!!! babında..

  YanıtlaSil
 3. @gereksiz adam

  bi boşluğa saçmalayasım var, bütün kelamlar uzayda kırıtkan bir edayla geziyorsalar, blogu alet edebilirsin sende buna. Boşluk say işte..

  @gereksiz adam

  Tamda bunu mu yapıyorum dersin. der misin?

  şşşşş, sessizlik..

  YanıtlaSil
 4. Gereksiz Adam,
  Kendinden sıkılmış olmanın farkındalığıyla bir cümle kurduğuna göre bunun getirdikleriyle de baş etmesini bileceksin..Bırak sıkılıp sıkılmadığımıza biz karar verelim.
  Ayrıca;benden nacizane tavsiye olarak görmek istiyorsan öyle değerlendir.Bazen insan kendini uzayda bir noktadan ibaret görür.Herşey değersiz ve her şey bi o kadar anlamsızdır.Mühim olan o noktada geçirdiğin süreyi ne kadar kısa tuttuğundur.Her insanın biraz buna ihtiyacı vardır ...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. başlığın sonunda soru işareti var..:) yani karar zaten sizin, benimki soru sadece ve blogu takip eden, okuyanlara değil ki sorum, genelimde var olan herkese, herşeye...

  Yine ve;

  ilgi için teşekkürler, elbette baş etmesini biliyorum, bilmesemde başediyorum.. bakın hala sıradan bir hayat yaşayabiliyorum misal...:)

  YanıtlaSil
 6. ben sıkılmadım. soru işareti vardı ya, o açıdan :)) hiiç de sıkılmam. yok, büyük konuşmayayım ama sıkılmadım işte. gelme üstüme.

  YanıtlaSil
 7. ben de asla sıkılmadım.zevk ile okuyorum :)

  YanıtlaSil
 8. Halini anlatacak kelimeler aramaktan vazgeçtiğinde, yahut halini mutlu kelimelerin maskesiyle gizlediğinde ,yansıyan sen, sen mi olacaksın.. Yansıttığın sen'den hoşnut mu kalacaksın.. Boşver kimin ne düşündüğünü, burası senin çöplüğün,, Bağır çağır ağla hatta kus.. Neysen öyle kal.. Sıkılmak mı? Kendimden sıkılmaktan sana sıra gelmez inan bana..

  sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. Hayattan bu kadar sıkılmandan sıkıldık.Şahsından değil yani kuzen.

  YanıtlaSil
 10. sıkı can iyidir,çabuk çıkmaz derler :)
  ben kendi adıma memnunum siyahının asaletinden,kelimeler senin can senin,biz sadece pencereden baktığımızda sana,görmek istediğimiz kadarını görürüz ya da senin göstermek istediğin kadarını...

  YanıtlaSil
 11. yaptığım tek tük şeyden biri yazılarını okumak,bilgisayarı açtığım gibi yeni bişey varmı diye sayfana bakmak.bi nevi bağımlılık yaratmış üstümde benim,son derece memnunum ben halinden=)
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 12. yazı hiç beklemediğim, bambaşka bir tarafta anlam bulmaya başladı. hani hoşuma gitmedi değil yani..:)

  YanıtlaSil
 13. @bi dost

  herkes bir gün sıkılır olağanlaşanlardan..

  @kamikaze

  sende sıkılırsıııınnnn...:)

  @cache

  blogundaki yazılarını çok seviyorum, yeri gelmedi ama söyledim..

  @funda

  peki efem, teşekkürler..

  @adsız

  bi sıkıntı mevcut yani..

  @ışıl

  daha fazlasını göstereyim özümün diyorum bazen, hani kelimelerde kalmasın bu ruh halim de bu da imkansız sanırım..

  @ege

  çok teşekkürler, ne denirki!

  @gereksiz adam

  saçmalamayı kes artık..:)

  YanıtlaSil
 14. kendince sınırların mı var özünü göstermemeye,ya da gereksiz mi buluyosun dahasını...imkansız ; hayatta kendime sık sık tekrar etmeye başladığım bir sözcük oldu bu :(

  YanıtlaSil
 15. dahasının imkansız oldugunu biliyorum. sadece bana has değil yani, kimse kelimelerle aslını karşıya anlatamaz, sıkıntısını aktaramaz....

  YanıtlaSil
 16. yeni karşılaştım siyahınla, sıkılmak değil "memnun olmak" şuanda yaşadığım :) kendimden renkler getirdim, zaten herkes bir renk değil mi? bırak herkes kapına renginden bir tutam bıraksın, belki siyahına katarsın ;)
  ben sana "sarı" bırakıyorum, güneşini boyaman için :) belki bir gün kırmızı....?

  YanıtlaSil
 17. @BeD@rdeM

  teşekkürler, hoşgeldin.. sarıyı sakladım, lazım olur elbet birgün. ve bloguna bakındım, özellikle karadeniz yazını sevdim bi karadenizli olarak..:)

  YanıtlaSil