29 Temmuz 2009

DOYMAMIŞIM

Eskiden bi dolu cümle kurardım sana, uzun uzun şiirimsiler, yazılar.. süslüydüler, aşktan da öte. Zaman geçti, içimde bir yerde dursan da , uzun cümlelerde yer bulmuyor artık özel saydığım senli anlarım. İnsan böyle bir şey işte, bukalemun övünmesin kendisiyle. Böyle bazen düşüyorsun aklıma ya da geçmişimi özlüyorum da sen kısmı bahane.

Ne olursa olsun şunu bil ki, hala doymamışım seni sevmeye....

gereksiz adam

10 yorum:

 1. bak şimdi de özer bal'ın şiiri geldi aklıma;

  nasılsa öyle yaşanacaktı
  ha bugün yalnız
  ha günün ötesi
  seni sevmek
  beni harcamak olmayacaktı
  sana yüklediğim anlamları
  senmişsin gibi düşünme
  aldanırsın
  sen o anlamlarda
  sadece bende varsın
  ben seviyorsam
  sen bahanesin...

  yav ne çok şey geliyor seni okuyunca aklıma iyi bişi mi kötü bişi mi bilemedim :)))

  YanıtlaSil
 2. İnsan ne zaman doyar ki sevdiğini sevmeye ??

  Bırakıp gidince mi .Kendinden vazgeçincemi. unuturmu insan sahi sevdiğini..
  ben bulamadım bu soruların cevabını belki bir bulan vardır ...

  YanıtlaSil
 3. geçmişte; doyamıyorum sevmelere derdim, doyma zaten derdi... şimdilerde; doyama beni sevmelere diyorum bakalım ne olacak :)

  YanıtlaSil
 4. bu yazıyı çalıp kendime mal etmek istiyorum:)

  YanıtlaSil
 5. belki de kimseyi o'nun yerine koyamadığın içindir bu doyumsuzluk hali...

  YanıtlaSil
 6. @beenmaya

  yazdıklarım başka yazılara benziyor diye düşünürsek kötü birşey, yaşantımızda ortak nokta çok varmış (ortak acılar, ortak sevinçler ya da benzer) gibi düşünürsek iyi birşey. birbirimizi anlayabilmek babında..

  yazdıklarım deyince, görende edebi eserler üretiyorum sanacak..:)

  @Ateş Böceği

  Hiç sorunsuz yaşanan aşklar unutulmaz herhalde ve sorunsuz bitenler. Bir yerlerde, bi ukte kaldıysa unutulmuyor sanırım. Gerçi birde çocukluk ya da ilk gençlik aşkları var(ilk aşk da denebilir, onlarda unutulmuyor..

  @Evren

  Bunlar aynı kişiler değildir umarım, öyleyse karşı tarafta değişen birşeyler olmuş demek ki..

  @ebruli

  teşekkürler.

  @bi dost

  olabilir, istiyorsan yapabilirsin, çok önemli değil..

  @ışıl

  belkide kendimide o zamanlarda ki adamın yerine koyamadığımdandır. zaman geçiyor ve değişiyoruz ne yazık. körü körüne aşık olamıyoruz artık. ah mantık, susmuyor bi yaştan sonra..

  YanıtlaSil
 7. senin yazdıklarını okuyunca güzel bağlantılar kuruyor aklım. bu açıdan baktığımızda ve yaşananların ortaklığından yola çıktığımızda "iyi birşey"di aslında benim kastım.

  ha benim için iyi olan senin için belki kötüdür içinde benim gibi bir arıza var diye kısmını da düşünerek iyi mi kötü mü bilemedim yazdım :)))

  yazdıklarına gelince eleştiri yapacak bilgi ve seviyede değilim ama kendi adıma ben bana düşündürttüğün, bağ kurdurduğun, kimi zaman aklıma kimi zaman yüreğime dokundurduğun kelimelerinden gayet memnunum :))

  YanıtlaSil
 8. @beenmaya

  arıza olmayanlarla iletişim kuramam ben zaten. E arıza adamız, çekiyoruz..:)

  sağol yazdıkların için. Eleştirebilirsin bence yazılanları, çünkü bilgi gerektirecek şeyler yazmıyorum sanki. Çok mu mütevazi oldum ki bu samimiyetsiz bi görüntü sergilemeye neden olur genelde ama ben samimiyim, gerçekten burda yazılanları yazı olarak değerli saymıyorum, sadece hayatımdan bir parça çoğu kısmı ondan değerlidirler, hepsi bu.. şimdi düşündümde burda yazılanlara nasıl bi anlam yüklediğimin tam altından kalkamadım birden. Çünkü hepsi benim hayatımdan bir parça değiller ki.

  neyse keyifle okunuyorsalar bu birkaç cümle, ne mutlu bana.

  YanıtlaSil
 9. samimi olduğun kelimelerinden yansıdığı için ve bunu hissettiğim için buradayım ya ben de zaten. buradayım ve okuyorum ve düşünüyorum ve yorumluyorum.

  eleştiri anlamında farklı düşündüğüm, bana uymayan bir şey olursa da bunu dile getiririm şüphen olmasın :))

  hepimizin öyle değil mi. kimi kendimizden, kimi gördüklerimizden, duyduklarımızdan, hissettiklerimizden dökülüyor. ama hepsi hayatın içinden kelimeler. hepsi bir öykünün bizim veya başkalarının ne fark eder sonuçta içinde insanın baş kahraman olarak geçtiği öykülerin dile gelmesi bunlar. ve sırf bu yüzden bile çok ama çok değerliler...

  YanıtlaSil