27 Haziran 2009

SANAL DÜNYA, HERŞEY BOMBOŞ

Sanal başka bir dünya hocam. Kendine bile yabancılaşıyorsun sonra. Belki de kendinin farkına varıyorsun da, aslına nefretini dizginlemek için sanala atıyorsun suçu. Bir çizgi yok çünkü, bi ahlaki değer yok. Klavyenin ucunda ki herhangi birisin, bir başkasına göre. Sonra başlıyor işte ''nerde o eski aşklar'', ''akrabalık bağlarına ne oldu'' söylemleri. Evet, ne olduysa bizden oldu. Hepimiz yaptık bunu, elbirliğiyle. Bugün teknolojiyi herşeyiyle eskiye çevirsek değişecek mi birşeyler, hayır.

Kendimi ötekileştirmiyorum bu konuda ve itiraf ediyorum, ben dünyada olması gereken değerleri yok edenlerin başında geliyorum. Bazen şaşırsamda, kendimi tanıdıkça ya da kendimi harcadıkça, geçmişte duyduğum insanı rahatsızlıkları artık duymuyorum. Yani yok oluyorum, yok oluyoruz. Önüne geçmek zor artık, gardımı bıraktım, buyur içimdeki çıkmaz harca beni..

( ama korkuyorum, harcanacağını bildiklerimi düşününce çok korkuyorum. )

gereksiz adam/27.06.2009


3 yorum:

 1. GEREKSİZ ADAM;

  Harcadıklarımız harcayacaklarımızın daha onda biri bile değil.Yitirilen sadece aşklar mı,akrabalık bağları mı?Ya kendimiz?Onu nerde bıraktık acaba?Bazen durup düşünüyorum ciddi ciddi.Nerde bıraktım diye.Cevap yok.Kaybolup gitmiş ya işte nerde,nasıl,ne önemi var ki!Geri gelir mi?Zannetmiyorum.

  YanıtlaSil
 2. Katılıyorum Gereksiz Adam güzel bir konuya parmak basmışsın.İDEA da güzel yorum yazmış.Teknoloji arttıkça yalnızlaştık,dezavantajları olduğu kadar avantajları da var sanal dünyanın.bir çok dostluklar kazanıldı,nice aşklar filizlendi öreneğin benim amcamın kızı eşiyle net aracılığıyla tanıştı ve evlendi tabii böyle hikayeler çok az ama umutsuzluğa kapılmamalıyız.teknolojiyi avantaja çevirebilmeliyiz bilinçli olarak.

  YanıtlaSil
 3. @İDEA

  ne acı değil mi, gelmeyeceğini bile bile aynı şeyleri yaşamakta diretmek irade dışı..

  @kamikaze

  irademize her zaman sahip olabilmek zor iş. kabul edelim, sanal bizi yoruyor, bozuyor insan ilişkilerini. En güzeli en az zararla atlatmaya çalışmak..

  YanıtlaSil