2 Temmuz 2011

ŞİMDİ NE GEREK VAR


Şimdi ne gerek var yeni cümleler kurmaya. cumartesi cumartesi, ezberletilmiş cümleler kayıt altındayken, önceki zamanlardan kalanlarla yaşıyorsak hala ne gerek var...

Dün ezberimize kaydedilen, maskesi yüzünde, elinde benzin, ona uymayan hayatları yakanlar bugün sadece maskelerini değiştirip devam ediyorlar yakmaya. Üstelik her dem, müthiş ve bilgili hayran kitlesiyle görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar. O yüzden, şimdi ne gerek var yeni cümleler kurmaya, ne de olsa o müthiş, bilgili ve büyük kalabalıkları yönettiğini sanan kitle her an hazır seni alt etmeye.

Şimdi ne gerek var yeni cümleler kurmaya, üstelik cumartesi cumartesi...

Değişime bu kadar direnmenin sebebi bu olsa gerek; maskeler, onlar yarıya düştü, yüzler neredeyse meydanda. Sadece müthiş ve bilgili hayran kitlesi ürkütücü. Özellikle ''bilgili'' kısmı...

En güzeli Anadolu. Bütün zoraki suç üstlenmelerine karşın, en güzeli anadolu. Toprağından Mevlana yetiştirmiş. Her ne olan varsa gelmiş, bilgili ve müthiş kitle de suçu atacak güzel bir mecra bulmuş ne ala..

Amaaannn şimdi ne gerek var yeni cümleler kurmaya, haydi bakalım ezberlenmiş hayatlarda yaşamaya....


acıdan geçtim güzelleştim

2 yorum:

  1. sıkışıp kalmışlık bizimkisi.. aidiyetsizlik... mozaik diye yutturulanı kabullenip, eritmek yüreğimizi... şimdi ne gerek vardı be gerekli adam? ;-)

    YanıtlaSil
  2. amaaann sallayalım en iyisi, ne de olsa bugün pazar...:)

    YanıtlaSil