3 Temmuz 2011

AL SANA PAZAR

Sevmiyorum hacı ben pazar günlerini. İstediği kadar güneşli, cicili bicili bir gün olsun. Ağzını yüzünü boyasın, dekolte giyinip gelsin, kulağıma erotik bir şeyler fısıldasın ve hatta bi direk etrafında en profesyonel tarzıyla striptiz yapsın, yine de sevmiyorum canına yandığımın pazarını.

Bi mahallenin tadilat sesi hiç mi bitmez, sürekli mi bi çekiç, bi çocuk, bi insan sesi eksilmez. ''bugün pazar lan, bi kısayım gürültümün sesini'' demez mi insan. Gürültünün sesi nasıl kısılır, sesi kısılan bir gürültü kısılınca gürültü olmaktan çıkmaz mı? soruları içimizde kalsın. Şurda azcuk ucundan küfredip çıkacağım lanet olası. Ha bu gürültünün pazarla olan ilişkisini hemen kurayım; cumartesi, cuma ya da diğer günler batmayan bu gürültü, toplumda yerleşik olan ''tatil günü pazar sakin geçer'' mantığından yola çıkıp batıyor bana. Pazar hiç aslına uygun davranmıyor, pislik herif.

Sabahtan beri tek istediğim odanın camını açıp, kahve ve sigarayla keyif yapmak ama ne mümkün. Gürültü ile eşgüdüm ve dolayısıyla eş zamanlı çalışan arılar, planladıkları ''bu herifin gününün anasını üzelim'' operasyonunu başarıyla gerçekleştiriyorlar. Neyse efem camı açmamla içeriye giren, girmeye teşebbüs eden, vızıldayan arı sesleri pazarıma ilaç oldu. Kimisini öldürdüm, kimisinde de odanın bir ucuna kendimi kamufle edip geldikleri gibi giderler mantığıyla beklemeyi seçtim. Velhasıl gün itibariyle iki arı katili bi biçare duruyor karşınızda. ben de durmak yok yola devam diyorum onlar da, bakalım akşama kadar neler olur. Fakat çok kararlıyım bu odanın camları açık, elimde kahve yanında sigarayla geçireceğim günü. İsterse ejderha girsin camdan..:))

Sezen dinliyorum var mı pazar. zoruna gitmesin..

Ayrıca bu internet yasakları ne zaman başlayacaktı. Ben bu yasağın boyutunu da anlamış değilim zaten. Ne yani şimdi anadan üryan bedenleri seyredemeyecek miyiz internette. Sınırı ne; gözler, meme uçları ve belden 10 cm aşagıya kadar olan kısma siyah bant çekilirse yasak delinmiş olur mu?  hayır yetkililer çekmiyorsa ben çekerim o siyah bandı, otokontrolüm iyidir yav. Hem o bedenlerden bizim buralarda (dolayısıyla bir çok yerde) yok, olsa onlardan rica ederdik herhalde. Manyak mıyız gerçeği varken sanalına sarmaya. Sonra hadi bunları yasaklandı da şu televizyon kanallarında dönen maceralar ne olacak. Şu gençlik dizilerinde, atıyorum 3 kız 3 erkekten oluşan bi grup özellikle permute edilip, her bölümde aynı gruptan farklı kişileri birbirleriyle eşleştiren diziler ne olacak. Bu çok daha ahlaksızca.
(gerçekten bu gruptan kaç farklı çift çıkar, unutmuşum formulünü. 3! / (3-2)! * 1! miydi?)

hadi iyi pazarlar....


acıdan geçtim güzelleştim

15 yorum:

 1. Cok güzel bı yazı baya güldüm bu arada bı arı katilide benim , son leşimi mutfak duvarına yapistirdim 
  Yasaklar internette pek etki yaratmaz bence , bosverr ! Dizi konusunda cok haklisin dünyada başka kadın erkek kalmamış gibi durmadan kendi aralarında es değiştiriyorlar dediğin gibi bu daha ahlaksiz ..

  YanıtlaSil
 2. vay vay, pazara gürültüye çemkirirken sosyal mesajları da sıkıştırırım diyosun ha? peki..

  bu arada yazın çok müstehcen geldi bana, senin blogunu da yasaklasınlar :D

  YanıtlaSil
 3. e.n.k.

  umarım dediğin gibi olur bu yasak konusu. ha bu arada ölü arı sayısını üçledim..:)

  YanıtlaSil
 4. bi dost

  sosyal mesajı ben mi sıkıştırmışım. kesinlikle yapmam, iftira...:)

  bildiğim kadarıyla bloglar tek tek yasaklanamıyor, yapıldı mı komple yasaklanıyor. .:))

  YanıtlaSil
 5. Çok hoş ve anlamlı bir yazı olmuş:)) bende sivrisineklerle uğraşıyorum ya:( tüm gece vızvızda vızvız.sabahı zor ediorum.Allah kolaylık versin.gerçekten pazar günü ile gürültü hiç uyuşmuyor.iyi pazarlar diliyorum:)

  YanıtlaSil
 6. Ben de sevmiyorum şu pazar günlerini hacı:)Bi de ballandıra ballandıra pazar günü yaptıkları zevk_i sefaları, gezmeleri tozmaları eğlenceleri anlatanları ise hiç mi hiç sevmiyorum.Galiba onları pazar günlerinden daha da çok sevmiyorum:))))

  YanıtlaSil
 7. Ahahaha hani tabir caiz olur mu bilemeyeceğim de tek kelimeyle pazarın anasını bellemişsiniz :)

  Ben de sevmem pazarları ama bu şekilde değil. Niyeyse insanlar pazar gününe olmadık misyonlar yüklerler. Mesela:
  1- Sabah 6 da kalkılacak Kilyosa gidilecek, o insan güruhundan önce ve trafiğe yakalanmadan kumsal yapılacak ( pazar sabahı niye 6 da kalkayım la! Zaten kış boyu sabah o saatte kalkıyorum)
  2- Ayyy bugün pazar hadi Ortaköye gidelim. Niye??? Neden her 5 İstanbulludan 3ünün Ortaköye gitmeyi tercih ettiği günde gidip kendimizi o insan selinde eziyete sokalım?
  3- Ayy ama şekerim pazar demek brunch demek hadi Maçka parkına bruncha gidelim. Niye abicim deli mi öptü beni de bir pazar günü maçka parkında sadece 25 lira diye masalara atılmış o kalitesiz ve sıcakta beklemiş yiyecekleri yiyeyim?
  4- Bugün pazar hadi boğaz yapalım. Sağol da ben almayayım. Trafikte saatlerce sağ bacağıma kramp girmesini istesem akşam saatinde bu şehirde iki yaka arasında köprü geçerim daha iyi.

  Neymiş, pazarların sevilmemesi için çok sebep varmış.

  Hee bi de ; niye her ev taşıyan pazar gününü seçer biri bana açıklasın.

  YanıtlaSil
 8. sen arıları öldür, konu komşuya çemkir, devlete giydir... hani kapıda iki polis belirirse şaşırma.. hem bırak şu pazarın peşini.

  y.- deepsound

  (yorumlamada böyle bir problemim var, görünmez adam özenen profil sorunsalı)

  YanıtlaSil
 9. Nefret ediyorum pazarlardan ben de..

  Haftanın teselli günü gibi.

  Hemfikiriz:)

  YanıtlaSil
 10. aman ne çok ben gibi insan varmış, çok mutlu oldum dogrusu. elbette pazar genelde sevilmez ama benim ruh halimle sevmeyenleri görünce bi gözlerim parladı. yalnız değilmişim laaaaayyy.

  saygılar arkadaşlar.

  YanıtlaSil
 11. kamikaze bırak o sineklerin yakasını yav, yazık onlara da...:)

  YanıtlaSil
 12. kelimelerin dünyası, belki de onların yüzünden sevmiyoruzdur bu pazarı..:)

  YanıtlaSil
 13. sishypos

  aman ne de güzel madde madde ve de örneklendirerek anlatmışsın, helal olsun doğrusu. destekliyorum..:)

  YanıtlaSil
 14. İ.X.İ.r

  aman biz sevmemeye devam edelim en güzeli. seven dostlarımıza saygılarımızla..

  YanıtlaSil