23 Ekim 2010

CİNAYET

İşlek bir caddede, içi dolu bir halk otobüsünün durduğu, dolu durakta, oğlunun gözleri önünde bir insan öldürülüyor bu ülkede. Ertesi gün aynı durakta kadınlar toplanıp gösteri yapıyorlar.

Hiç inandırıcı değilsiniz ülkem insanı.

Ve merak ediyorum; acaba olaya şahit olanlar rahat uyku uyuyabiliyorlar mı?

(insanca, bildik tanıdık, genel ahlak dahilindeki kelimelerle meram anlatmak bu kadar oluyor. Olayın bi başından girip sonundan dümdüz çıkmak var ya, olmuyor işte)

Bir de ana haber bültenleri var, olayı sıradan bir itişme gibi sansürsüz rahat rahat yayınlayan. Yo yo gerçekten düzgün cümlelerle olmuyor durum hakkında yorum yapmak.


gereksiz adam

2 yorum:

  1. hala seyredilebilir bir anahaber bülteni bulamıyor musun sen... benim sinirlerim el vermiyor çok uzun zamandır o haberler denen ama ne üdüğü belirsizleri seyretmeye doğrusu.

    YanıtlaSil
  2. @Evren

    internet gazeteciliği sağolsun. birinden kaçsan ötekine yakalanıyorsun. haber bültenlerine de bakmaya çalışıyorum, kendi adıma değil ülke adına üzülüyorum açıkçası. Çirkinliklerin az çok farkında olduğumu düşünüyorum, ya farkında olmayanlar... onlara nasıl bir kötülük yaptıklarını bilmiyor bu televizyon kanalları...

    YanıtlaSil