26 Ekim 2010

BAZILARI HEP HUZURSUZDU

Zorda kalınca kaçan, kaçtığı yerde bıraktıklarına yanan adamdı. Çok zaman sonra kaçmaktan korkan ama olduğu yerde de duramayan, yeni bir ruh haliyle kaldı dünyada. ''Eşeledikçe hayatın sırrını çözeceğim.'' derken, açtığı çukur onu yaşamdan biraz daha uzaklaştırdı.

Oysa yirmili yaşlarının başlarında bu kadar çıkmaz fazlaydı ve hatta eğreti.
Oysa yirmili yaşlarının başlarında hayat anlıktı, gelirdi geçerdi her şey.
Oysa yirmili yaşlarının başlarında yalnızlık bu kadar koymazdı,
Oysa yirmili yaşlarının başlarında kalabalıklardan sıkılmazdı...

Şimdi yalnızlıktan, kalabalıklardan, çıkmazlardan kaçmaya çalışan, ne tarafa dönse huzuru yakalayamayan biri oldu çıktı...

Bazıları böyle yaşıyordu, bazıları huzuru hep kaybettiklerinde ya da olmasını istediği şeylerde arıyordu.

Bazıları kaybettiğini ya da istediğini elde etse, yine hiçbir şey istediği gibi olmuyordu. Bazıları şükürsüzmüş gibi gözüküp, iç dünyasına bir el atamıyordu...

Bazıları hep böyleydi, baş rolünde arabesk bir yıldızın oynadığı, eski türk filmlerinde ki oyuncu gibi yaşıyordu....

Bazılarının elinden hiçbir şey gelmiyordu...

(....)


gereksiz adam

13 yorum:

 1. bazıları ellerinin gücünü bilmiyordu. ellerinin ve kelimelerinin kendinde neleri değiştirebileceğini bilmiyordu.
  bazıları kendini bilmiyordu.
  bazılarının ne dediğini anlaşılmıyordu ve bazıları ne dendiğini anlamıyordu. bazıları okuyor, okuduğunu anladığını sanıyordu. bazıları yirmili yaşlarında bir oyunun orta yerinde noktayı koyup gidiyordu. bazıları o noktayı bir son sanıyordu.

  YanıtlaSil
 2. Bazıları yirmili yaşının tam ortasında olduğu halde satırların hepsinde kendisini buldu.. Hayatı anlamlıyken anlazsızlaştıran ama ufacık birşeyden mutlu olmasını bilen kendi adıma huzursuzda olsam çoğu zaman etrafıma pozitifm enerji dağıtan ben :) bazıları.. bazıları.. bazıları.. önemli olan ben..

  YanıtlaSil
 3. Akıp giden insan nehrinin içine kendimizi bırakmamız bekleniyor. Tıpkı anne kuşun ilk uçuşta yavrusunu arkadan itip kendisini bir boşluğa emanet etmesi gibi. AMa hayatımız kuşarın ki kadar basit değil ne yazık ki. O akığ giden insanlığın sıradan nehri hiç de masum değil. Arasıa karışamayanların işi zor.

  YanıtlaSil
 4. 16 yaşımdam beri aynen böyle hissediyorum ve geleceğim nasıl olacak ben bile nerakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Huzuru yakalayabilmek çok zor değil aslında.Kadın erkek farketmiyor.Sıcak bir kahveyi yudumlamak tek başına ya da şanslı azınlıktaysan sevdiğinle.Dizinin dibinde oturabilmek.Dün gece ıssız adamı seyrettim.Bana yazdıkların onu çağrışım yaptırdı.:) Alperde çok fazla sevmek istiyor,o sıcaklığı,huzuru yaşamak istiyor ama bulduğunda sevgiyi nedense bozmak için elinden geleni yapıyor.Kadın olsun erkek olsun farketmez huzur ve sevgiyi arayışımız aynı.Mutluluktan korkuyoruz galiba.Bulduğumuz anda sanki bir şey olacak her şey mahvolacakmış gibi geliyor eninde sonunda.Hani çok gülersen ağlarsın inancı gibi.Doya doya bile gülemiyoruz.Her zaman paylaşımlarına ve bizi düşündürmeye devam et Gereksiz Adam:)

  YanıtlaSil
 6. @Evren

  bazıları hep böyleydi işte...

  YanıtlaSil
 7. @Funda

  20' li yaşlarda iraden dahilinde kurtulabiliyorsun içinde bulunduğun karamsarlıktan. Hep böyle olacak sanıyorsun, istediğinde kurtulacaksın sanıyorsun ama bi bakıyorsun 30 lar sana sürpriz yapıyor. öylece kalıyorsun...

  YanıtlaSil
 8. @Vlademir

  o nehre karışsan bir dert, karışmasan bir dert...

  @Şirvan

  umarım böyle devam etmez, düzelir her şey..

  YanıtlaSil
 9. @kamikaze

  alper' i bilmiyorum da benzer durumlar bende de var. huzuru bulsam bile bir şey bozacak korkusuyla belkide, önce kendim bozuyorum..

  teşekkürler kamikaze. :)

  YanıtlaSil
 10. bazılarırı sorunu geyet güzel tesbit ediyordu da, çözümler konusunda nedense hep başarısızdı.. hatta bazılarının teorileri, başka hayatlarda devrim yaratabilirken, kendi hayatlarında hep bastırılmış bir isyan olarak kalıyordu..
  bazıları, bu durumda kendine acımıyor hatta kendine en çok değil sadece kendine kızıyordu.. kndine sövüyordu..
  o bazılarının bazıları,
  sabah karşı bir şiire son noktasını koyup masadan kalkarken, birilerinin başlamakta olduğu hayatı, sonlandıramamanın sancısını çekiyordu..

  bazıları böyleydi işte..

  YanıtlaSil
 11. @üryan

  bazıları yolu çözmüştü de uygulamada sorun yaşıyordu. bu yüzdendir tavsiye niteliğindeki yöntemlerinin başarısı...

  YanıtlaSil
 12. müzik

  Yazıların ilginç geldi.
  Ama güzel okuduklarım kadarıyla.

  YanıtlaSil