11 Eylül 2010

SEZEN' e...Ucuz saldırılar, hakaretler ve antidemokratik yaklaşımlarla tarihte ''lale devri'' leylası olarak yerini alacak olanlar, sanatına rağmen tarihe siyasi duruşuyla adını yazdıranları karalasa ne karalamasa ne!


gereksiz adam

7 yorum:

 1. Sadakat ve bağlılık.
  Düşününce nedense bu iki deyim aklıma iki kumarbazın aşkını getiriyor. Son oyunda her şeyini kaybetme pahasına gönüllerince sevebilmişler birbirlerini. Oyunun sonunda nemi olmuş. Ne önemi varki. Devam etmenin geriye bakmak olmadığını bilecek kadar profesyonel yaşamışlar onlar ve hayata o gözlerle bakmışlar her zaman.

  YanıtlaSil
 2. yaklaşık 30 yıl önce somutlaştırılan asıl!!! kumarın taraflarıdır bugün mağlubiyetlerini algılayıp ortalığı velveleye verenler. İşin acı yanı ortada aşk dahi yoktur...

  YanıtlaSil
 3. Bence sorun neler düşündüklerimiz değil, nasıl algıladıklarımızdır. İnanıyorum ki insanlar birbirlerine olan saygılarını kaybetmedikleri sürece olayları algılamaktaki farklılıkları, eğer varsa realiteye yardımcı olacaktır. En katı eleştiride olduğu gibi. "Bak ben anlatıyorum, sen anlarsın" gibisinden büyük laflar, küçümsenmiş aklın tezahürünü getirir ki, bunun adı da faşizmdir. Bu yüzden hem Tanrı, hemde insanlar artık özgürlüğü azad etmeliler. Tek doğru yoktur, bir çok doğru vardır ve insanlar olduğu sürece de yanlışları elbette olacaktır. Hoşgörü bunun için değilmidir Cem.

  Değerli Kardeşim
  Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

  YanıtlaSil
 4. keşke herkes aynı bilince ulaşabilse. keşke halk her haltta gaza gelip karşısındakini ötekileştirmese. gaza getirenler 2 yıl sonra anlaşıyorlar malum, ''biz çözeriz o sorunu'' diyorlar, geriye kalan farklı düşünen insanlar arasında açılan uçurum oluyor hepsi bu...

  size de iyi bayramlar efem...

  YanıtlaSil
 5. Az önce tekrar dinledim, dün de dinlemiştim.

  Havalardan mı bu kadar hüzünlü olmam?

  Ve haklısın, duruşun her türlüsünü sever bu Sazan.

  Bugünün iyi geçsin.

  YanıtlaSil
 6. mutlu bır pazartesı dılerım

  YanıtlaSil
 7. kula kulluk edene yazıklar olsun

  http://webtv.hurriyet.com.tr/2/9555/0/1/400-koyunla-hayir-dediler.aspx

  normalde böyle koyun benzetmelerini falan sevmem, benim üslubum değil. 12 eylül gecesinden itibaren ortalıkta nihilistler türedi. nietzsche'nin bir özdeyişi bu hiççilerin dillerine p...elesenk olmuş. nietzsche'nin: "Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler,düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim …ve madrabaz hainlerdir.” şeklindeki sözlerinden yola çıkarak anayasanın değişmesinden yana taraf olanların aslında bunu cehaletlerinden dolayı istediklerini, biraz eğitilmiş olsalar aslında mevcut anayasanın eskisinden daha iyi olduğunu anlayacaklarını savunuyorlar.
  bizi cahiliyye ehline dahil edenlere isyan mahiyetindedir:
  bize cahillik payesi biçenler, nietzsche'nin bu sözlerinin, nihilist felsefeye dayandırarak, tanrının varlığını, iradenin özgürlüğünü, bilginin imkânını, ahlâkı ve tarihin mutlu sonunu reddetmenin bir ürünü olarak söylendiğini biliyorlar mı?
  hadi "evet" diyen köylüyü, ideolojisine sıkı sıkıya tutunduğunuz atatürk'ün de sözünü çiğneyerek efendilikten cahilliğe indirdiniz diyelim, bu ülkede milyonlarca "evet" diyen yüksek öğrenim mezunu öğretmeni, şairi, münevveri, profesörü vs. sırf "evet" dediği için cahillik statüsüne koymak, cahillik değil midir. hatta ben üniversitedeyken, benim cahil olduğumu söyleyen prof. erdoğan teziç'in anayasa hukuku ders kitabından 85 puanla geçerek mezun oldum. bence asıl cahillik, aklını çalıştırmayıp başkalarının aklıyla karar vermektir. demokrasiyi bu ülkeye tepeden download edenler, kurallarını da baştan koydular, şimdi kendi koydukları kurallara uysunlar, bu oyunda maalesef herkesin oyu eşit ağırlıkta. şimdi "cahil toplum" zırvalarıyla mızıkçılık yapanlar, satranç oynarken atı L şeklinde değil, çapraz götürerek şahı devirmeye çabalayan mızıkçı çocuğa benziyorlar. ama kartlaştıklarından dolayı mızıkçılıkları onları sevimsizleştiriyor, miğdemizi bulandırıyor. tıpkı videodaki koyunlara hayır dedirten çobanların düştüğü komik duruma düşürüyor. anayasa değişiklik maddelerini okuyup hür iradesiyle "hayır" diyenlere elbette saygılıyım. bu video, bana cahillik payesi biçen, ancak kanaat önderlerinin akıl oyunlarıyla hayır diyen koyunumsulara gelsin.

  YanıtlaSil