5 Eylül 2010

...

Bir sanatçı da ülkenin tarihi ve kültürel eserleriyle ilgili yorum yapamayacaksa biz yandık!!!


gereksiz adam

5 yorum:

 1. düşün artık gereksiz bir de 'hayır' diyemezsek olacakları...

  YanıtlaSil
 2. @Evren

  ben ikisi arasında hiç bir bağ kurmuyorum. çok kere söylemişimdir "evet" diyeceğimi. Bi partiden korkup bu referanduma hayır demem. partiler gelir gider. bir yıl sonra seçim var, beğenmeyen gönderir. lütfen siz de ayrı düşünün bu ikisini.

  hem ben şimdiki hükümetin de sonradan görme burjuvaların abarttığı kadar diktatör olduklarına inanmıyorum. bu ülke ne diktatörler gördü, yeter ki geçmişi unutmayalım...

  saygılar...

  YanıtlaSil
 3. bi bakan' ın saçmalaması olarak görüyorum olayı. kaldı ki kültür ve turizm bakanı da meslektaşına "sözler amacını aşmış" dedi ve dün akşam tarkan konserine gitti destek için.
  ikisi de aynı hükümetin adamı.

  YanıtlaSil
 4. ben de hayır diyeceğim, bunu partileştirdiğim için değil, siyasallaştırdığım için hiç değil, 1980 anayasasını savunduğum için hiç değil, bir paketin içine iyiyi kötüyü, güzeli ve çirkini bir arada koyup, bazı haklarımın kendi elimle kendimden laınacağı için 'hayır' diyorum. bunun akp chp cepheleşmesinde tartışılmasını da son derece tehlikeli görüyorum.

  bunu akpden bir bakanının saçmalaması olarak gördüğümden kurmadım bağı, benzer yaklaşımı, bir kültürü yok etme ve o kültürün varlığını yatsıma noktasında herhangi bir partiden her hangi bir bakanın sergileyeceği bir tavrın da karşısında olurdum.

  aradaki bağ benim için, bir kültürü, bir mirası özgürce savunma hakkımın elimden alınacağı fikrinden yola çıkarak kurdum o bağı.

  o nedenle de dedim ki, 'hayır' diyebilmeliyiz ve gerektiğinde 'evet' de. ama bir paketin içine konmuş iyi ve kötüyü de birbirinden ayırabilmeliyiz. anayasa değişmelidir. MUTLAKA. ama değişimin ne yöne olduğu da tartışılabilmelidir.

  bazı kişisel tavırlar bir partiye mal edilmemelidir. o, tavır, o bakanın kapasitesi, ve hayata baktığı yerle ilgilidir. bir ülke düşün ki, sanatçısı bir olayla ilgili tavır koyamıyor.

  bazı güzellikleri alkışlamak için o partili olmak gerekmediği gibi, bazı yanlışları da söyleyebilecek kadar o partili olmak gerekir. ama demin de dediğim gibi, aynı torbada hem çürük elma hem de sağlam elma varsa, pazarcıya küfür ederiz. biz elma almak isteriz ve kazıklanmak da kabul edeceğimiz bir şey değildir.

  biraz uzadı, kusura bakma, ama bilirsin ki, kısa cümlelerim çok azdır benim. pazarı çok sevmezsin ama gene de iyi pazarlar dilerim.

  YanıtlaSil
 5. @Evren

  bi farkımız var, ben poşette çürük mal olduğunu düşünmüyorum. hatta ülkeyi parmak ucunda eviren çeviren elit kurumların halka yaklaştırılması adına iyi şeyler olduğunu düşünüyorum. bu bahsi geçenlerin ortalığı hayır diye inletmesini de fildişi kulelerine artık halk da girecek onun korkusundan diye düşünüyorum.

  neyse efem, hem pazar hem mesaideyim ben.. düşün ne efkar..:( en damar müzikleri açtım. çok beterim çooookk...

  YanıtlaSil