29 Temmuz 2010

ANGUT

Bir kaç kelimenin yerini değiştirip, gerçek taleplerimi saklamakla geçiyor hayat. Yaşadığım toplumun kültürüne olan saygımdan iki yüzlü bir adam oldum çıktım sanki. Hangisi gerçek hangisi sahte karışıyor bazı bazı.

18 li yaşlarda, fiziksel ve psikolojik değişimle beraber ağır gelen hayat 30 lu yaşlardan sonra kolaylaşıyor ya bazılarına, işte o bazılarınadır gıcıklığım. Belki çekemediğimden belki de her şeyi unuttuklarını düşündüğümden... bana yaşadıkça ağır gelen hayat nasıl oluyor da bir başkası için kolaylaşıyor, hafifliyor anlamıyorum. Birileri farkında olmadan her şeyi çözdü de ben mi ortada ''angut'' gibi kaldım acaba (Biliyorsunuz angut kolayca avlanan bi hayvandır, benzetmem ondan).

Tamam, biliyorum;

zaman geçtikçe, yaşananlar değiştikçe kişilerin öncelikleri değişiyor. Değiştikçe hayatla mücadele şekli ve dayanma eşiği de değişiyor, olabilir. Ama ben değişen zaman, mekan, eşik, meşik hepsini alsam da cebime yine de duramıyorum dünyaya karşı şöyle ''kodum mu oturturum'' edasıyla.

Psikolojide bir yeri vardır elbet bununda, hatta zorlasam adını sanını bile açıklarım da bu neyi değiştirir, hiç. Şimdi siz değerli blogdaşlarımın yeni görevi, bu biçareye hayat karşısında ''kodu mu oturtan adam'' edası katmak için yol göstermektir. Fikir ve desteklerinizi bekliyorum...

Ben de Esra Ceyhan kadar pozitif ve sevgi dolu, Okan Bayülgen kadar her şeyi bilirim havasında, Beyaz kadar şakacı! v.s. olmak istiyorum bi zahmet...


gereksiz adam

10 yorum:

 1. eğer o dediklerinden olursam söylerim :)))

  YanıtlaSil
 2. Bence öyle bir örnek karışım yok..
  Öyle olsa Okan Bayülgen, esra ve beyaz karışımı bir şey olurduki o zaman Okan Okan olmazdı:)
  Aynı örnekten yola çıkarak sende sen olmazdın ;)

  Yaş meselesıne gelince 30larda değilim ama bu yaşıma kadarki deneyimlerden yola çıkarak hayat hiç bir zaman kolay olmadı ve kimseye kolay olduğunu düşünmüyorum.
  Sadece her şeye ragmen mutlu olmayı başaranlar ve başaramayanlar var.
  En büyük çoğunluksa öyleymiş gibi yapanlar en kötüsüde bu galiba..
  En azından biz -mış gibi yapanlardan değiliz..

  Sırf "hıh" deme diye uzun uzun yazdım:)

  YanıtlaSil
 3. Şimdi bu "angut" gibi bakma olayı ya da herkes dünyayı keşfetmiş şekli var yaa o aslında her şeye inat ben ayaktayım ve 30'larında da daha rahat yaşıyorum. Yok öyle bir dünya işte olay bu, sadece bir yerden sonra kendini kandırmayı öğrenip üzüntüsünde bile espri yapıyorsun olay bu bence, yaşım küçük belki ama gözlemlerime göre bir maske takıyorsun öyle yürüyorsun ve herkes seni aaa bak 30'unda ama yakışıklı aa bak birde esprili... Ben böyle insanların içten daha da acı çektiğine kanaat getiriyorum sen dışa vuruyor yazıyorsun bu büyük bir nimet bence, umarım bana hıhlamazsın. İçimden ne geçiyorsa ve ne düşünüyorsam onu yazdım. Fake dünyaya kanma sen kendi dünyanın adamısın.

  YanıtlaSil
 4. @zoitsa

  burdan bir ilaç çıkarsa sen de kullanırsın artık..

  @beenmaya

  o erdeme ukaşmak lazım. çok çalışmalıyım çookk...

  @Düşlerimin Gerçeği

  ben zaten ben olmak istemiyorum ben o karışım gibi olmak istiyorum. ha okan bayülgen olmasaydı ne olurdu, hiç.. olmazsa olmasın..:)

  ben üçünü de çok sevmem aslında. azcık ucundan Okan Bayülgen' i izlerim ama şunu da bilmesini isterim, Esra Ceyhan' dan farklı biri değil kendileri. Seçtikleri yol başka o kadar...

  @PufidooT

  hımss.. ben de kendimi kandırma yolunu öğreneyim o zaman. üstelik bana da aaaa yakışıklı aaaa esprili gibi şeyler söylenir. sadece 30 denmez çünkü taş çatlasın 26 gösteririm o da tanıdıklara..:))

  YanıtlaSil
 5. Hmmm o zaman sevindim ayrıca ben varsayımlara göre 30'lu filan dedim sen bence 25'sin 25 hayatta kendini güldürmeyi ve bazen de kandırmayı unutmamak gerekiyor, bu yüzden arada delilikler ve anlamsızlıklar yapabilirsin. Cidden ilgi çekiyor.

  YanıtlaSil
 6. Bence üçü de apayrı kişilik bunların oluşturacağı karışımda çok komik olur, zıtlıkların bileşkesi :)))

  O yüzden sen sen olarak kal boşver.Kötünün iyisi:)

  Bu arada Okan'ı çok severim, fırsat buldukça da izlerim.

  YanıtlaSil
 7. @PufidooT

  o zaman sevdim seni..:)

  @Düşlerimin Gerçeği

  bence okan bayülgen ve esra ceyhan arasında bi yöntem farkı var ama mantık aynı. kendilerinin olmayan en fazla olmak istedikleri bir kişilik sergiliyorlar. mış gibiler yani ama bunun kendileri de farkında değiller...

  YanıtlaSil
 8. Okan'a Esra'ya laf yok siz kendinize bakın ve yaratın kendinizi, Okan dünkü çocuk ama deli gibi severim kendisini, Esra Ceyhan'da yılların sunucusu ne kadar alıngan biri o öyle neyse tanımam etmwm ama yorum yapasım geldi.

  YanıtlaSil
 9. @PufidooT

  okan dünkü çocuk..:)) peki.

  YanıtlaSil