11 Aralık 2010

DURUMUM BUDUR


Bu ülkede yaşıyorsan kesinlikle mucit olman lazım. Kendi elektriğini, suyunu, doğal gazını üretmen için bu şart. Yoksa ben gibi elektriksiz, doğal gazsız (tüp tüp, dın dın dıdıdıdıdıdıdın Ayg...) kalırsın dımdızlak ortada.

Sıradan bir insan olarak elbette anlıyorum doğal olaylar karşısında insanın aczini, ve elbette bi kuruma, bi yönetim biçimine kelimelerle dalarken bunu göz önünde bulunduruyorum lakin, iki damla kar ile insanları mum ışığına mahkum eden mantığı anlamam çok zor.  Oysa televizyon kanallarında her şey çok cafcaflı, pek janjanlı. Popüler yüzlerle pek ala tanıtılıyor şirketler, onlar, bunlar ama bir kopan kabloyu yerine takmak 3-5 gün alınca kendini ''mal'' gibi hissediyor insan. Azıcık durup düşününce, o popüler isimlere verilen reklam parasıyla bi dolu işçi alınıp, sorunlar daha kısa sürede çözüleceğini algılamak hiç zor olmuyor. Üstelik işsiz insanlara da katkınız olur (korkmayınız efem bu katkı kötü bir şey değildir).  Tabiii ama ya, reklam önemli, dıııııttt mantığı. İnsanı amaç olarak değil araç olarak kullanan bu mantıktan değil mi zaten şikayetimiz?

Evet hocam 11.12.2010 tarih ve cumartesi gün itibariyle durumumuz budur (çünkü kar yağdı). Bu son cümlede altı çizilmesi gereken en önemli iki şey; 2012 ve cumartesi. 2012 medyada, arabaların uçarak gezdiği, uzayın su yolu yapıldığı 2000 li yılların üzerine 12 yıl ilave edilmiş hali (güçlü bi matematik). Cumartesi ise en sevdiğim günlerden biri. Şimdi bütün bunların anasını ağlatanlara kokulu öpücüklerimi gönderiyorum saygıyla. 

Tabi cem bey, bi program indir ev telefonun cepten uzaya bağlasın seni. Oysa bizim mahalledeki kablolar hiç öyle demiyor ya...

Neyse efem, hafta sonunun içine sıçılan adamdan hepinize sevgiler.


gereksiz adam

10 yorum:

 1. Elektrik, su ve doğalgazla derdim yok ama İzmir dönüşü kombimi çalışmamaya karar vermiş buldum. Sırf aramızda küslük olmasın diye evcil hayvan edinmeyen ben, kombim tarafından dışlandım.

  Soğuktu, evde ufo vardı, çalıştırmadım, koltukta uyuyakalmışım...

  Sabah kombici (sanırım böyle denir) geldi ve artık sıcak...

  Beterin beteri var'ı vurgulamaya çalışan Sazan sevgilerini sunar...

  YanıtlaSil
 2. bunca sinirlenip, gerilip, küfretmemeyi nasıl beceriyorsun..


  bu iradene hayranım gereksiz..

  YanıtlaSil
 3. Iphone kullanın kardeşim demeye getiriyorlar bence:D

  YanıtlaSil
 4. Bir de doğal felaketlerden gelenlerin dışında, insana insandan gelenler de var. Geçen hafta telefon kablolarımız çalındı hırsızlar tarafından...

  YanıtlaSil
 5. en sevdiğin gün cumartesi elektirik kesildi, merakımdan soruyorum, en sevmediğin gün pazar, elektirik meselen çözüldü mü?

  YanıtlaSil
 6. Ah ya...2-3 günde mi geleceklermiş yapmaya...Vah ki vah...
  Bir açıdan da eglenceli geçirmeye çalış ne dersin...
  Eskiden elektrik mi vardı be cem..
  Birde başka açıdan bak,al mum ışıgını yanına karanlığa şarkılar söyle,sezenden olsun yeter...

  YanıtlaSil
 7. Daha mum ışığında yemek yemek istemiyorum, bu kadar romantiklik yeter..

  YanıtlaSil
 8. @Sıradan Bir Sazan

  geçmiş olsun. kombinle mutlu mesut hasarsız bir kış diliyorum da bir kombim bile yok, anlıyor musun..:)

  @Pilli Petro

  teşekkürler de hala geçemedi..

  @üryan

  günlük hayatımda da pek küfür etmem, hatta hiç etmem. belki kırk yılda bir. ondandır belki...

  YanıtlaSil
 9. @Sishyphos

  bence fırsatını bulan kaçsın bu ülkeden demek istiyorlar..:)

  @Elif Gizem

  burda da bi doğal afet olmadıki. bu da insandan gelen bir şey. diyorum ya insan bi gün kendi başını yiyecek, kendi sonunu kendi elleriyle getirecek.

  @novella

  durumum budur-2 ile uzun uzun cevap vermiş oldum..:))

  @ELİF

  polyanna böyle bir şey olsa gerek..:))

  @Adsız

  değil mi ama...

  YanıtlaSil