29 Eylül 2013

VESAİRE

Ah neresinden başlasak kelimeleri yasaklamaya ya da hayallerimizi biraz daha yazmaya bilinmez. Umutlarımızı öldürüp, kâbuslara daldığımız pazar sabahına küfrederek de başlayabilirdik değil mi?

ya da

16' lı yaşlarda tutulduğumuz ilk aşktan...  Sonrası aşıklara saygıydı en çok, ne hazin. Satılık bi beden gibi, ücreti aşk gibi... kızmayınız...

''Hep sevilmek istedim, daha çok sevileyim istedim'' derken ağlıyordu birisi bu sabah televizyonda. Ne hazin, ne hazin ah ne hazin bi itiraf.

''Hep sevilmek istedim, daha çok sevilmek istedim''    belki de bütün suç bu!!

Ha ne diyordum, biz en iyisi aşktan yana umudumuzu öldürerek başlasaydık ya pazara, o zaman rüyalarımızda birazdan yıkılacak o evlerin içinde olmazdık bi ihtimal, kâbus olmazdı, durmadan uyanmazdık, terlemezdik, ağlamazdık vs.  Hem o zaman O. Veli' nin harbe giden sarı saçlı çocuğu da yine öyle dönerdi geriye kim bilir...

Ah neresinden başlasam yazmaya?

Dimağımda olan bütün kelimeler hücum etmiş boğazıma bilsen. Ha çıktı ha çıkacaklar id-ego-süperegoyu takmadan da anlamlı bi cümle olamayacaklar, ondan endişem.

Ah kimse bilmez neden pazarları böyle küfre bulanır kalırım, neden Sezen dinlerim en çok, neden telefonumu kapatır sonra açarım, neden dolaşırım odaları. Kimse bilmez pazar sabahları bi yanım yokmus gibi uyanırım da bir kaç güne ancak tamamlarım kendimi ....

Ah neresinden başlasak umutları öldürmeye v.s.

vs
vs
vs

cem ben, günlerden pazar, üstelik sonbahardan bir pazar!

13 yorum:

 1. Sabah "Aşk" diye bir dizi var, onu mu izledin? Şayet onu izlediysen, pek bir acımtıraktı.
  Pazar sendromu kötüdür. Çocukluğumdan beri ben de sevmem.
  Her şey bir kenara da... keşke senin gibi yürek dolusu ifade edebilsem kendimi... Umutları öldürme, umutları öldürmeyelim yeter

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. izleyebildiğim bir kaç dizi vardır onlar da komedi dizileridir. Bahsettiğin diziden haberim yok, bi diziyle küsecek kahredecek yaşları da geçtim :))

   teşekkür ediyorum

   Sil
  2. Bahsettiğim diziye ben de kahvaltıda denk geldim. Geçen cümleler aynı olunca beynimde bilgiler convert etti. :)

   Sil
 2. istedikçe istiyoruz ve umutlarımıza yenilerini eklemekten korkmuyoruz. Bence bu cesurluğumuzu ve doymak bilmediğimiz gerçeğiyle kendimizi yüzleştirmemiz ve suçlayarak kaçınma duygusundan kurtulmalıyız vs vs diyorum ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşin daha elim bi boyutu var aslında. Bu durumu "istedikçe istemek" ya da " doymak bilmemek" olarak tanımlamak çok adil olmaz.

   Sil
 3. Keşke her insan sevdiği kadar sevilebilse keşke sevenle sevmeyeni ayrıd edebilse o zaman kim mutsuz olacak,kim aşk şiirleri yazacak?
  Çok sevilmek değil sevdiğim kadar sevilmek isterdim bende .Gel gör ki anlamıyor sevilen de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında başka faktörler de var sevgiyi-aşkı etkileyen.

   neyse, şiirlerin de yazılması lazım değil mi? :))

   Sil
 4. Az önce bir öğrencimle konuştuk yarım saat,sevgilisi tarafından terk edilmiş :( Üç sene önce aşk'a inanmıyorum,hiçbir aşk mutlu sonla bitmez dediğimde"Hocam sizden geçmiş"diye gülmüşlerdi bana.Şimdi dert yanıyor siz haklıymışsınız diye.Umut hep olsun,her şeye dair olsun ama Aşk ne ki ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok acımasızmışsın yahu :)) bana bile desen bunu üzülürüm. Ömürlük bi aşk var ve ben onu bulacağım hocam :))

   Sil
 5. Pazar alışkanlık yapmış sende ya da pazarı bahane ediyorsun... En baştan bir iç çekiş var yüreğinde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başta bi eksiklik olduğu doğru Serkan. Bir de pazar uyuz be arkadaşım..

   Sil
 6. herşeye yeniden başlayarak tutunabiliriz hayatta galiba..dirilişler zaten sebebi ölümlerin.ölmek sorun değil,yenilendikten sonra yapacaklarımızda sıkıntı var..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu ara onu deniyorum, her sabah "bugün süper şeyler olacak" diye başlıyorum güne. Hiç bir şey olmasa, "karadenizde uyanıyorsun ya, yetmez mi?" diyorum kendime... :)

   Sil