3 Mayıs 2013

NAPÇAN BE ÇOCUĞUM DÜZENE UYACAN, MECBUUUR

Mevsim olmuş neredeyse yaz, ağaçlarda çiçekler yerini yapraklara bırakmış ve arılar ve arılar vız vız vız arılar vız vız vız diye çalışmışlar. Castın Biğbır gelmiş ülkeme, sürünmüş yağı çıkmış meydane, yeni yetmeler bi akıl tutulmasıyla, iradesini bırakmışlar hare hare, pare pare.

Bak üstteki cümleleri alt alta yazarım, bi oynak alt yapıyla Tarkan şarkısı yapar castın biğbır' a okuturum, dünyada patlar o şarkı, öyle ki yani.

Dün tivitıra "Zamanında evlensem castın biğbır hayranı bi kızım olabilirdi, iyi ki evlenmemişim" diye bi tivıt atmışım, nasıl göğsüm kabarmış, kendimle gurur duymuşum. Heytt bee nasıl entelektüelim, nasıl kültürlüyüm, nasıl doluyum, oyum, oylum oylum selvi boyluyum....  taaa ki "burda fener maçı var, adam burç yorumu tivitliyor a...." şeklinde ve kim tarafından atıldığını hatırlamadığım bi tivitle karşılaşıncaya kadar. Adamda nasıl bi akıl tutulması varsa, futbolun fallardan-burçlardan daha mühim bir şey olduğuna kanaat getirip, futbol değilde burçla ilgili tivit atana küfretme hakkını kendinde bulmuş. ne güzel memleket değil mi?

Ha bir de, "adamın adının önünde T.C. yazıyor adam Benfika' yı destekliyor a......" diye bir tivit var ki sorma gitsin. Bu ülkeye olan sevgiyi Fenerbahçe ( ya da başka bir futbol takımı)' ye indirgemek ve karşıdakini vatan haini ilan etmek kimin ne haddine yahu. Castın Biğbır' la aynı gün konser verecek olan İsmail YK konserine gitmeyen kişiyi vatan haini ilan etmek kadar vahim. Hoş biz alıştık artık yerli yersiz hain ya da vatanseverler ilan etmeye...

Ayrıca seslendirdiği reklamlarda, programlarında sürekli eleştirdiği adamın (castın Biğbır ) konserine bilmem kaç beleş bilet hediye eden ve gençleri konsere davet eden adamın ( Okan Bayulgen) başına gelen de olsa olsa Allah' ın sopasıdır. ha bi ihtimalde hayatın insana, "çok konuşma adamım, para insana istemediğin şeyler yaptırabilir." uyarısı da olabilir. Allah sonumuzu benzetmesin.

Velhasıl sevgili dostlar, günlerden cuma ama bi haftadır doğru düzgün uyuyamayan, "huzursuz bacak sendromu" hastalığı hortlayan, mız mız mı desem, mıy mıy mı desem ne desem bilemediğim bi halde olağan işlerini yürüten, yürütmeye çalışan, durmadan esneme isteği olan, hebele hübele dan dan dan...  neyse ben marul alayım bari, akşam salata yapar yerim.

cem ben, naapçan be çocuğum düzene uyacan, mecbuuuurr ( vasfiye teyzeyi es geçersem ülkeden kovulurum diye korkuyordum)