3 Mayıs 2013

NAPÇAN BE ÇOCUĞUM DÜZENE UYACAN, MECBUUUR

Mevsim olmuş neredeyse yaz, ağaçlarda çiçekler yerini yapraklara bırakmış ve arılar ve arılar vız vız vız arılar vız vız vız diye çalışmışlar. Castın Biğbır gelmiş ülkeme, sürünmüş yağı çıkmış meydane, yeni yetmeler bi akıl tutulmasıyla, iradesini bırakmışlar hare hare, pare pare.

Bak üstteki cümleleri alt alta yazarım, bi oynak alt yapıyla Tarkan şarkısı yapar castın biğbır' a okuturum, dünyada patlar o şarkı, öyle ki yani.

Dün tivitıra "Zamanında evlensem castın biğbır hayranı bi kızım olabilirdi, iyi ki evlenmemişim" diye bi tivıt atmışım, nasıl göğsüm kabarmış, kendimle gurur duymuşum. Heytt bee nasıl entelektüelim, nasıl kültürlüyüm, nasıl doluyum, oyum, oylum oylum selvi boyluyum....  taaa ki "burda fener maçı var, adam burç yorumu tivitliyor a...." şeklinde ve kim tarafından atıldığını hatırlamadığım bi tivitle karşılaşıncaya kadar. Adamda nasıl bi akıl tutulması varsa, futbolun fallardan-burçlardan daha mühim bir şey olduğuna kanaat getirip, futbol değilde burçla ilgili tivit atana küfretme hakkını kendinde bulmuş. ne güzel memleket değil mi?

Ha bir de, "adamın adının önünde T.C. yazıyor adam Benfika' yı destekliyor a......" diye bir tivit var ki sorma gitsin. Bu ülkeye olan sevgiyi Fenerbahçe ( ya da başka bir futbol takımı)' ye indirgemek ve karşıdakini vatan haini ilan etmek kimin ne haddine yahu. Castın Biğbır' la aynı gün konser verecek olan İsmail YK konserine gitmeyen kişiyi vatan haini ilan etmek kadar vahim. Hoş biz alıştık artık yerli yersiz hain ya da vatanseverler ilan etmeye...

Ayrıca seslendirdiği reklamlarda, programlarında sürekli eleştirdiği adamın (castın Biğbır ) konserine bilmem kaç beleş bilet hediye eden ve gençleri konsere davet eden adamın ( Okan Bayulgen) başına gelen de olsa olsa Allah' ın sopasıdır. ha bi ihtimalde hayatın insana, "çok konuşma adamım, para insana istemediğin şeyler yaptırabilir." uyarısı da olabilir. Allah sonumuzu benzetmesin.

Velhasıl sevgili dostlar, günlerden cuma ama bi haftadır doğru düzgün uyuyamayan, "huzursuz bacak sendromu" hastalığı hortlayan, mız mız mı desem, mıy mıy mı desem ne desem bilemediğim bi halde olağan işlerini yürüten, yürütmeye çalışan, durmadan esneme isteği olan, hebele hübele dan dan dan...  neyse ben marul alayım bari, akşam salata yapar yerim.

cem ben, naapçan be çocuğum düzene uyacan, mecbuuuurr ( vasfiye teyzeyi es geçersem ülkeden kovulurum diye korkuyordum)

17 yorum:

 1. Şimdiye kadar okuduğum yazılarından farklı bir dili olmuş bunun; ama iyi olmuş, güzel olmuş. Eğlendim okurken, özellikle haklı eleştirilerin...tam yerinde! Bak o besteyi de Serdar Ortaç daha iyi söyler gibi geldi. ;) Ne diyelim büyükler, teyzeler, halalar, amcalar... lar-lar-lar hep haklılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arada böyle celallendiğim yazılar oluyor :))

   ben hala Tarkan bestesini castın biğbır okusun derim. Serdar Ortaç' ın beste ve yorumculuğuyla yarışılmaz zaten, o bambaşka :)))

   Sil
  2. Celallenince böyle nükteli bir dil ortaya çıkıyorsa, hep celallen. :)
   Değil mi adam yazmış "Seni çöpe atacağım, poşete yazık" diye. Daha da ne yazarım ne konuşurum, utandım kendimden.

   Sil
  3. Bi dönem böyle eğlenceli yazılar yazardım çokça, özellikle cuma günleri. neden sonra böyle oldum bilmiyorum ya da biliyorum da,......

   Neyse öyle işte. Serdar Ortaç böyle etkileri olur, yalnız değilsin :)

   Sil
 2. Sorma.. Artık bu çocuklar mı anormal yoksa ben mi anormaldim de böyle manyaklıklar hiç yapmadım. Daha bir ünlü kişiliğin (şarkıcı yada oyuncu) resmini duvarıma asmış değilim. Kasetini bile. :) :)
  Diğer futbol mevzusu da yorumsuz. Allah'a çok şükür, babam da sen gibi düşünen biri. Maç delisi yok evimizde.
  Allah akıl fikir versin, bizede sabır. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya dıvara as tamam as ama... gel bizim küçük emrah' ın fotoğrafını as desen böğğ der. geçen kim demiş, kanada' nın küçük emrah' ı castın biğber diye. yabancı oldu mu bi kıymetleniyor bizim ülkede. ağlamalar sızlamalar.

   futbolu da sevsin tamam sevsin de insan gibi yaaa.. milli meseleye çevirmeden mevzuyu. Türkiye' nin reklamıymışşş. yeterince reklam oluyoruz dünyada, korkmasın kimse...

   Sil
  2. Yok örnekleme babında idi o asma olayı. Yabancı diye de olabilir de şimdi geneli öyle bence.
   Türkiye'nin reklamı yazdığı o küfürle oluyor tabi. Onun kafasında o. Birşey demek hata olur. :)
   Neyse.. iyi haftasonları olsun İnşaallah. Bol bol dinlen.

   Sil
  3. çook teşekkür ediyorum, umarım iyi olur haftasonu, hepimiz için...

   iyi tatiller.

   Sil
 3. Bu çocukları görünce " ne olacak bu memleketin hali" diyesim geliyor, çok klişe bi laf diye diyemiyorum... Sonumuz hayr olsun ne diyelim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bazen benim de umutsuzluğa sürüklüyorlar. geçen de dedim 10-12 yaşlarındaki bi kız cocugu hem doktor hem balerin olacağım deyince de baya bi yıkılmıştım :)) hani 4-5 yaşında söylenir de bunlar... neyse öyle işye biz yine de kaybetmesek umudumuzu :)

   Sil
 4. Allah herkese akıl,fikir ve mantık versin ne diyelim.
  Cuma bile huzursuzluğuna engel olamıyorsa,yapacak tek bir şey kalmış,balkona çık bağır bağırabildiğin kadar.(abartma ki apartmandan kovulmayasın :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin amin..

   aslında keyfim yerinde, en azından kötü değil her şeye ragmen :)) bir de apartmandan atılmaam gerek kalmaz, önlüğümle gelip alırlar zaten :)))

   Sil
 5. Bu düzene uyma işi gitgide daha tuhaf bir hal alıyor.Bahsi geçen konularda seninle hemfikirim mamafih bu durumlar düzelir mi bilmiyorum. Ya da düzelmesi gereken kişi biz miyiz. Düzelmeden önce düzülmemiz mi gerekiyor falan fistan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düzelme ve düzülme eylemi olmuşsa, yaşım itibariyle ben o çarktan geçmişimdir diye düşünüyorum. o zaman düzelme kısmına gelmiş olmam lazım sanırım.

   Sil
 6. BU gönderinin baştan sekizinci kelimesini ödünç aldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gönderinin tamamı sana feda olsun :)

   Sil