30 Kasım 2012

YÜZÜMÜ LACİVERTE BOYADIM VE DUA ETTİM

En derin sessizlik ölüm mü yoksa asıl gürültü o zaman mı başlıyor? Misal ben susuyorum çok zamandır, sesimi kısıyorum konuşurken en çok, cuma dualarına çıkıyorum. Ezanla kamet arasında yapılan dualar kabul edilirmiş, çok zamandır duadayım...

kabul edilirmiş, 
çok zamandır duadayım, duadaymış, dua...
yüce tanrı insanı affetsin
miş
de
.
Ihlamur içiyorum, mavi fotoğraflar çekiyorum ya da sahte maviye boyuyorum gökyüzünü. Bi kaldır kafanı, gökyüzüne bak bi, şiirler yazdım bulut aralarına okuyabiliyor musun?

Bi hüznüm var, göz kapaklarımı zorlayan bi ağırlık belki ya da susmak. Ve en çok bütününden anlam çıkaramadığım yazıları seviyorum, hayat ne kadar anlamsız ahh, hayat ne kadar anlamlı ahh, hayat ne kadar...

En son sabah ezanını ne zaman duyduğum düştü aklıma, en son sabah  ezanını...

Üç nokta kaidesine karşı gelesim var bir de. Hani yarım kalmış cümlelerin sonuna eklenen üç nokta. Bana daha çok lazım, daha çok nokta, bütün cümleler olması gerektiğinden daha........................

Pardon lacivert mi yüzünüz, yüzümüz.  Bi yüzümüz var mı? 
benim yok, benim sesim yok, benim bedenim yok, elim yok, kolum yok, gücüm yok, anlamım yok
ben anlamsızım, ben bi keşiş, bi parya, bi yollu, yolsuz, biçare...

Bugün cuma, sezen dua etmiş yüce tanrı' ya, insanı affet demiş. 
ya sonra...

cem ben, hayatı ve yüzümü laciverte boyayıp görünmez kıldım. huzuru arıyorum ya da...


29 Kasım 2012

BİR DE SIRTIMI GÖRSEN...

Ben limonlu bi adaçayı içerim, sen kahve de içebilirsin çay da soda da su da...

Bir uyku hali yine, gribal enfeksiyon ve tepemde gezen kara bulutlardan zaar. Olmayaydı, mavi zemin üzerinde böyle öbek öbek beyaz bulutlar olaydı ya da kollarımı açaydım, gitme diyeydim........   zzzzzzzzz
Öyle olsaydı fotoğraflayabilirdim anı ve  #anıyakala (mış) olurdum. İnstagram dili mi bu?

-ben mış gibi yapmaam (sezen' den dolayı bilirim şarkıyı, hakkımda kötü şeyler düşünmeyiniz. sezen' den dinlemek isterseniz TIK layınız.)

Çok garip mevzular dönüyor etrafımda. Cariyeler, helal kılınmış köle kadınlar, islam dini ve dahası. Uğultu gibi bazen hayat biliyorsun değil mi?  Karadeniz' de fırtına yaşadıysan bilirsin, ona benziyor hayat. Terli dışarı çıkıyorum ve fırtınasından etkilenmemeye çalışıyorum. Saçlarımı uçuruyor, kravatımı savuruyor ben düzeltmeye çalışıyorum olmayacağını bile bile...

Sürekli bilmediğim bir dilde selam veriyor insanlar. Bi ekrana kilitlemişim aklımı ve selamları algılamaya çalışıyorum ve insan silüetleri beliriyor aklımda. Üzerine kaş göz çiziyorum, ve cildini esmerleştirip hayatıma katıyorum gibi. Sonra sanal bi silüetle bilmediğim dilden sevişiyorum. Nasılım, tedavi sürecim ne kadar sürer, iyileşebilecek miyim peki?..

Sonra ya "bu doğruya" ya "bu'na" sırtımı dönmem gerektiğini anlıyorum. Kültür diye bi gerçek var bilirsin ve kültür der ki "buna dön sırtını, doğru senin olsun" ve öyle yapıyorum bi sabah. Bilmediğim dilde, esmer silüetlere elvada gönderiyorum ve bu kez anı yakalayabildiğimi anlıyorum. An öyle kalıyor, ümitsiz ve....

Ha bir de sırtımı görsen, gözümden daha yaşlı belki de.

cem ben,  gerçekhayattaveuyanıkhalderüyalargörenvebunuyaşıyabilenadam 

28 Kasım 2012

BEN BU YAZIYI FANTAZİ MÜZİK EŞLİĞİNDE YAZDIM

"Küçük adamların büyük hikayeleri olurmuş..."

-muş eki nerden geliyor, bunu kim söylemiş, böyle bir şey söylenmiş mi bilmiyorum. Zart diye aklıma ve dolayısıyla klavyeme (böğğ), haliyle sayfaya düştü cümle. Aman gayr-i iradi bir saldırganlık ve parya bi bedenin sıradan nümayişleri bunlar. Ha bir de pejmürde vardı, cümle içine onu da katabilseydim ala bi entelektüel olabilirdim(a' ları incelt sen). Puro, yok pardon pipomu getirin, fildişi kulemi hazırlayın ya da fil' imi hazırlayın fildişi kuleme gidip film izleyeceğim ya da bi dvd player yeter.

günaydıııınnnn gönlüme bir umut veren saygıdeğer umutverenlerim

Bak bu da bi söylem misal. Daha çok trt' nin radyolarında TSM çalan bir sunucunun dilinden. Hala "bir pop müzik parçası dinlediniz" ile bitiriyor bazı şarkıları o radyo biliyor musunuz?  "Sen malsın bebeYim, bilmezsin ne dinlediğini, o TSM değil Pop dana." der gibi. Öyle bi duruşu var değil mi Devlet denen bütünün. Tüm dünyada böyledir belki de, kurumlar bi zaman sonra halkın gerisine düşünce böyle acayiplikler ortaya çıkıyor. Halkım müzik konusunda öyle gelişti ki; detone, dik perde, arya, (dayanamayacağım) parya... çok şey biliyoruz müzik konusunda, tarzı zaten.....  fantazi müzik, ahahahah dinlerken hayallerinizde seviştiren müzik gibi. Arif Susam eşliğinde fantazi ya da;
Nikah masasına yatalım sevgilim
masa örtüsünü kirletmeyelim. 
Üstüne çıkanı soran olursa, 
eski bir tanıdık dersin sevgilim...
.......

Abi az daha yazardım lakin...
Sebepsiz Fırtına

cem ben, fantazi müzik eşliğinde fantastik yazılar yazabilen adam ve dahi yakışıklı. düşün artık :)

27 Kasım 2012

SALLANA SALLANA YAŞAMAK İSTİYORMUŞ HAYATI

Duman grubunun şarkı söylemesi tadında bir yazı yazmak istiyorumuş bizim karşı komşu ve hatta sallana sallana yazmak istiyorumuş, sabah söyledi. Nasıl olacaksa o iş...

Iğateşlere yürüyorum, ğıaşk ile büyüyorum

Uykusu da varmış üstelik. Gülme bak, gece üç sularında yatmış ve sabah 06:50 de çalan saatin onun olmadığı hayaliyle ilk şoku atlatarak kalkmış bi faniden bahsediyoruz. Acılara biraz saygı ama.

ğıaşk için ölmeli ğıaşk o zaman ğıaşk...

"Batıdan doğmuş güneşi heyhat.." diye devam eden ya da başlayan bi yazı da düşmüş aklına misal. Diğer komşunun söylemesi, şiir bile olabilirmiş bu. Sonra "karanlıklarda kaybettim gölgemi" kısmını çok beğenmiş içten içe misal, ama vazgeçmiş yazmaktan, uykusu varmış ve duman grubu gibi sallana sallana yaşamak istiyormuş hayatı.

Sallana sallana yaşamak istiyormuş hayatı
sallana sallasan yaşamak istiyormuş hayatı
sallana sallana
sallana
sal
hadi lan

huniyi fark ettin mi? komşuya...

cem ben, bir o yana bir bu yana yatmam lazım ki şaşkınlaşayım.26 Kasım 2012

BÜYÜMÜŞÜM PAZILARIM SÖYLEMİŞ

Perdeyi biraz daha aralarsanız yüzüme düşen gölgenizden kurtulabilirim, hatta inanır mısın yarı kırmızı yanaklarımı bile özledim. Sonra büyümüşüm zaten; misal pazılarım biraz daha sertleşmiş, kalbim gibi ya da nasırlaşmış gibi ya da gibi bell.........   kii....

Mis kokulu çiçeklerim var yaz bahçemde. o mu?  hayal değil, daha öte...

Gün hiç cinsine çekmemiş biliyor musun. Hani bi perdelik karanlığımız kaldı çok şükür, ucundan tutarsak hayat aydınlatabiliriz gibi de, sen çekilebilir misin dibimden?

Bütün cümlelerin sonuna soru işareti koyacak kadar cahilim;
ben? sen? hayat? hayal? kadın? erkek? hayat kadını? hayat erkeği? fahişe kalpli? ruhsuz? biteviye? gidesiye? kala......?????

Ancak bu kadar çözebildim hayatı ; sigaranız var mı?

Bir saniye, Candan Erçetin mi o çalan?  O zaman alkollü bir şeyler de alabilirdim. Pardon ilaç kullanıyorum, ayran alayım.

Biraz üzüldüm, hepsi bu...


cem ben, büyümüşüm pazılarım söylemiş...

25 Kasım 2012

BOYUT DEĞİŞTİRDİM BEN

Bütün çiçekler dikenli,
bir tek gül dikensiz
ki sadece gül için sevilir ya dikeni...
kaldı ki boyut değiştirdim ben,
belki de sırf bu yüzdendir akşamları kahvaltı edişim.

cem ben, diğer boyutta
23 Kasım 2012

TAKIMELBİSEYLEDEGAYETYAKIŞIKLIOLANGÜL

offffff  rastgele yazsam...
ortaya karışık ve anlamsız kelimeler atsam
siz kafanıza göre birleştirseniz.  
ötesini yazmayacağım, bilesiniz

orda -niz redif olur mu?  -iz redif olur orda, ek çıkınca anlamlı bir kelime kalması lazım, redif olması için ki, kalan aynılar -yarım, tam- uyak şeklinde gidebilsin. Orda harf sonrası kalan kelimede anlam aranmaz ki, anlamı olmayan bir şey kelime olmaz.

Aslında kendisini sevmem ama sesi.....    bızzztttt diye devam eden geyiklerden sıyrılıp bi Ahmet Kaya dinleyim dedim, ben demedim toplu iş ortamında dinlemeye mecbur bırakıldım. Sesini sevmediğimden değil, hüznüne hazır olmadığımdan bu sitem. Ya da siz Sezen' den Yalnızca Sitem şarkısını dinleyin.

"Günlerden cuma olduğunun altını çizmeyeceğim" derken çizdim mi şimdi? "Bana perşembenin cuma olması ekstra mutluluk verirdi, cumanın cuma olması sıradanlaştı." diyeceğim de sopayla beni koşturacaklar diye korkuyorum. Ama bir şey olmasını istediğin zaman olmaz da sen "amannn ister olsun ister olmasın" dediğinde olur da bi haz alamazsın ya, heh öyle bi cuma sanki.

Ha o şey, takım elbiseli bir fotoğraftı o (bu bir kendini kanıtlama çabasıdır yazısı). Kaldırdım yazıyı sonra, tıklayıp "bu kayıt bulunamadı" gerçeğiyle yüzleşenlerin tarafıma gönderdikleri küfürleri bertaraf edebilmişimdir umarım. İnstagramım var ya, orda var yeterince fotoğrafım bu vesileyle hakkımda çirkin iddialar ortaya atan kişilere de cevabımı vermiş olayım. :))

Çirkin iddia; SANA TAKIM ELBİSE YAKIŞMIYOR :)))
İddia Sahibi ; ŞU ÇOCUK ( TIK ) 

yaa offff...

cem ben, takımelbiseyledegayetyakışıklıolangül...

22 Kasım 2012

UYUSUN DA BÜYÜSÜN

Postunu takmış da ediyorken ezber bir tenhada uyuyup kalan cem kişisi en son bu şekilde görüntülendi.   
( şok şok şok yazacaktım başına ama, şok şok şok şeklinde verilen haberlerin ve şok şok şok diye verilen haberlerle dalga geçmenin modası geçti. Şokun durumu şok yani, düşünün artık :)

Bi Allah' ın kulu çıksın ve beni aşka aman pardon o şarkıydı, beni bugünün cuma olduğuna inandırsın, lütfen. Şuan bütün mutluluğum buna bağlı. Bugün cuma olmalı, evet yok hayır hayır perşembe değıl gün, gün cuma, belinden öptüğüm Cuma :))

vı li li vı li li vı li li  tey tey 

Allahım ülkemizi tez zamanda Mahsun Kırmızıgül dizilerinden kurtarman için sana yalvarıyorum. 

Bak o Şokun da modası geçti oysa, bu yıl üstlerden dar hafif aşağıya doğru bollaşan askılı entariler moda. 
Size çok ilginç bir şey söyleyeyim mi?
ilginç
derdim ama beddua almak istemem :)
Neyse ilginç olan uykumun olması :)

oooooooooooofffff ve hatta hoooooooooooffffff  sıkıldımmmmm

buyrun çay içelim beyler ve bayanlar 

zem ben usağum, haçan karadenüzlü olan.

21 Kasım 2012

POSTUNU TAKMIŞ DA EDİYOR EZBER

Cem Adrian çalıyor ve bunun nedenini bilmiyorum. İsterim tabi biri sustursun, Çakkıdı çakkıdı bi şarkı çalsın, hadi hoppa eller havaya yaşansın dünya ve uykularımızdan uyanalım :))

Cem Adrian hala çalıyor ve ben hala bunun sebebini bilmiyorum. Şarkıyı aratıp, play tuşuna bastığımdan yana şüphelerin ve kendi kendine söylenmelerin var değil mi?  haklısın...

Du bakayım, bu başka bu kim? bilmiyorum, ama... 
Bi garip dünya hali işte..........................

Gittikçe kısalan cümleler ve 
huni şeklinde bi post lazım bana. 
kafama geçirip 
ortalıkta 
gezine
ceğim
sanı
rım
ol
du
.
.
cem ben, postunu kafasına takmış da ediyor ezberr...

nedensizyeresuratınınortayerindetebessümolanveblogunakıvrılangülüm ben...

Yok yok, geçiyordum uğradım, bir şey yazmayacağım. Sen gez blogu, bana aldırma. Zaten uykum var, şurda kıvrılırım birazdan :))

Bir de suratımın ortasında manasız bi tebessüm var, düzeltemiyorum da. 

nedensizyeresuratınınortayerindetebessümolanveblogunakıvrılangülüm ben...


20 Kasım 2012

AMAAAAANN SALLAA

Biirrrr  çok uykum var
ikiiii gözlerimi açamıyorum
üüççç ilk iki madde aynı kapıya çıkarrr
dööörttt...............   

Sayın ve kıymetli arkadaşım, sen bu satırları okurken ben yayınla tuşu sonrası şuracıkta sızmış olabilirdim lakin işyerinde olduğum için bu ihtimal imkansız. Bi kere "sen kimsin?" bu da önemli. Misal benim her adımımı takip eden, o yoğun, kalabalık kitleden biriysen yayınla tuşundan hemen sonra başlarsın okumaya, ki ben de o anda ne yazmışım okuyor olurum (okuduğum şey yazdığım şeyden öte olamaz zaten, yazmadığım bir şeyi okuyacak değilim ya). ha sen yolu düşerse uğrayan şanssız azınlıktan biriysen, ne yapıyor olurum onu bilemem, ki bu seni ilgilendirmez zaten, geçiyordum uğradımlarla olmaz bu iş bak...

Biiiirrr çok uykim vaaarrr
iki gözlerim yarı kapalııı
üüüçççç yerim ilk iki maddeyi  
döööörttt bu adam göö.....   öööö öhüm öhüm

Size şaşıracağınız bir şey söyleyeyim mi; şu an çok sıcaaaaaaaaaakkkkk.
Du bakayım, başım da ağrıyor ya benim, du bi saniye, neden ağrıyor bu şimdi...

Bi hayvan alayım kendime diyorum, ne alacağıma karar veremedim ve fakat. Harbiden ne alayım ben, kedi istemiyorum köpekleri sevmem, deve kuşu severim misal, gerçekten severim ama çok katlı bi evde bakması biraz zor olabilir ki eve de sığmaz zaten. Kuş balık vs doya doya sevilmez, neticede kuş kadar şeyler, ölürler. 

oooooooooooooooooooooffffffffffffffffffff siz ŞU şarkıyı dinleyin bari. 

cem ben, çooookkk.....  amaaan salla

19 Kasım 2012

CEM KARADENİZ' DEN BİLDİRİYOR

Söylemişimdir belki, çok uykum var. Sabah çalan alarm sesi sadece hayal dünyasında yaşıyormuşum gibi hissettiriyor bana. Değildir, kalkmam gerektiğini hatırlatan şey bu değildir, daha vardır uyanmama vs iç çekişleriyle başlıyor hafta içi gün. Haftasonu da aksi bi söylem, " hayır o saat o kadar geç olamaz, bu kadar uyumamışımdır" şeklinde gidiyor kış kapısında hayat.

Önceki gece müthiş bir dudak acısıyla uyandım misal. Sanki biri tutup alt dudağımı ortadan ikiye ayırmak için uğraşıyor gibiydi. Sonra kanadığını hissettim ve kışın gerçekten kapıda olduğuna kanaat getirdim. Düşün bi dudaktan nerelere varabiliyorum. Dudaklarım çatlar da soğuktan, fazla seksi ve hassas dudaklara sahibimdir, en ufak soğukta çatlarlar.. :))))    bak buna kahkahayla gülebilirdim şuan ama kahkahamı içimde bastırıyorum; iş yerindeyim ve ciddi olmalıyım :))

haydeeeeee, hop hop hop......

uyanayım diye yaptım sen şeetme :))

amaaaaaaaaaaaaaaaaannn, kop kop kop kop.........

öhüm, öhüm neyse..
Aman bi kasvetli pazartesiiiiieeeeeğğğğğ, aman da çok uykum vaaaaaarrr, amaaaannn bırakın beni şurda kıvrılaaaaaağğğmmmm.

O tamam, o tamam eeeee o da tamam hatta oda tamam, salon tamam....  bakalımmm, eveeett hmmmmm, bu postta öpüşme yok mu, e var dendi bana :)

cem ben, gereksiz yazılar karadeniz türkiye' den bildirdim, bildirirm de tabiatım bu, genel bildirici.... saol, şeker almıyorum ben.

17 Kasım 2012

SIR

Gizli saklı bi umudum var benim, hişşşşş sakın kimseye söyleme...

cem ben

16 Kasım 2012

FACEBOOK DURUMLARI

.Cumadayım, döneceğim...

.Esra Erol' un evlenme sayfasını beğenen iki kardeş ve bi yeğen sahibiyim. ne hüzün...

.Ortadoğu bildiğiniz gibi. bizim de ALTAY ımız var çok şükür.

.Biri kapatsın şu Sezen Sksu' yu...

.Artık bilimin insanı ruhsuzlaştırabiliyor olması lazım. Bütün insani duygularımdan arınmak niyetindeyim.

.Hiçbir nakit anlatamaz bazı hayatları...

.Aslında güzeldi zaman, Kazım Koyuncu çaldı sonra ve böyle oldu. hepsi bu...

.Bu akşamda sizlere son zamanların en popüler isimlerinden biri olan Sinan Yağmur' dan Aşkın Gözyaşları-tebrizli şems ' i armağan ediyorum ya da İç Anadolu yöresinden oynak bir şey.  gittim...

.Sodamı içiyorum ve gün itibariyle hayatıma kalbim kadar temiz bir sayfa açayım diyorum. Sodayla gerçekçi durmasa da...

.Dünya adaletini sorgulamaya başladıysak bir şeyler ters gidiyor demektir. Klasik insan tavrı bu; başa gelince...

.Acının insanı olgunlaştırdığı koca bi safsata olmasın sakın. Hayır Nietzsche' ye de yazık, belki de sırf bu yüzden adam acıya adadı kendini.

."Uzun zaman kafan dumanlı olursa doktora git, yoksa delirirsin" gibi bir şey.

.Bak şimdi bu durumu şöyle çözebiliriz; 1 paket kırmızı winston, yanında bir kahve, deniz manzarası ve Sezen Aksu. Madem batacağız dibi görelim önce.

.Ekşimsi....

.Sen yine giderken yanına almayı unuttun beni.

.Yakında ''deYil'' değil de ''deĞil'' yazanların toplu şekilde toplum önünde kınanacağını düşünüyorum. Yok abi gerçekten deYil yazdım bak...

.O zaman ben yatarken size Dostoyevski' den Delikanlı' yı armağan ediyorum. Ha siz "Ben onu Yıldız Tilbe' den şeederim." derseniz o da sizin anlayışınız. hadi gittim..

.Dün her zaman olduğu gibi Sezen Aksu çalıyordu; aşk için ölmeli aşk o zaman aşk.

.Ben bi miller alayım...


cem ben, ayrı zamanlarda yazılmış facebook iletileridir. Cuma ile başlayıp bira ile bitirecek kadar da gel-git bi adam değilim yani :)) 

15 Kasım 2012

HAYAT GÖLGE GİBİ

Karanlık yollar geçiyor aklımdan, bi baş ağrısı çalıyor hayallerimi. Uyanıp kimsenin bilmediği dillerde şarkılar söylüyorum, şiirler yazıyorum mısrasız, sonsuz tek satır...

Ağrım var,
ağrı kesicim var,
ağrı eşiğim var,

hiçbiri tamamlamıyor birbirini, hiçbirini susturamıyorum.

İnsanlar var kaldırımlarda ya da siluetleri. Gözlerim karanlık, hayat gölge gibi.

satır başım yok
satır sonum yok
bi hikayem yok
ya da

Bi hikayem var benim; gizli... sümen altına sakladım yaşadıklarımı. Hiçbir nakit anlatamaz bazı hayatları. ve;

kağıdı yok, 
kalemi yok, 
kelamı yok yaşadıklarımın. 

Bir yalnızlık vuruyor kıyılarıma, hiç olmayacak uğultular yükseliyor dağlarımdan. ben bastırdıkça....

kelimesi yok dilimin
dili yok yaşadıklarımın
ve
..


cem ben

14 Kasım 2012

TIK TIK TIK TIK

Sonra bir arkadaşım "kimse senden kıymetli değil" dedi, ben de "peki " dedim ve yeniden çalıştırmaya başladık duran ve siste kaybolan zamanı. 

cem ben

KAHKAHAYLA GÜL BANA

Şimdi arkadaş geç otur şöyle, mühim mevzulardan söz edeceğim. Bi kere kilo aldığıma dair söylemler doğru olabilir, lakin artık bedenimle değil zekamla anılmak istiyorum. Biraz göbek yaptım hepsi o, ayva göbeği. Sonra kendime olan güvenim öyle geri geldi ki 20' li yaşlarım halt yemiş yanımda, hala taş gibiyim maşallah ( evet evet zekamla anılmak istiyorum :)). 20' liklere taş çıkartmamın yanında, yemeyip yanımda yatasım var, düşün nasıl imkansızı istiyorum her zaman.

Yahu muallayı sandala atııııppppp.... Söyleeeeetmeee hikaaayesiii...

Nerde kalmıştık;

Efenim lacivert takım elbise, lacivert çorap, lacivert boxer, lacivert-mavi kravat, mavimsi bi gömlek, kahverengi kemer saat ayakkabı ile kendimi öyle zinde ve yakışıklı hissediyorum ki, Allah seni inandırsın deli gömleği giyer modunda kendime sarılasım var, ki, duruma da ters düşmez yani, gömleğimiz eksik o kadar. Gömlek deyince, evet hala small ve slim fit gömlek giyiyorum, fit vücudumda gömleğin bel kısmı her daim bol kalıyor. nasıl ince bi belim var düşün, öyle "göbek yaptın, kilo aldın" deme bana...

Açık ve şekersiz olsun canım... şöyle bırakabilirsin, masa kirlenmesin...

Ve sabahları 1 ya da 2 dilim ekmek yediğim doğrudur, ha bir de muz evet muz kahvaltı sonrası.

Bak bu instagram denen yer var ya, orda garip şeyler oluyor ben sana diyeyim, sonra demedi deme. Ben bile yarı çıplak fotomu koyup kaldırdım, nasıl bi beğenilme arzusu, nasıl bi akıl tutulmasıysa artık. Manzara fotoğraflarıyla başladığım maceram neredeyse kendimi sergilediğim bir hale dönüştü ki acil şifalar diliyorum kendime ve o rüzgara kapılanlara. İnsan evladı beğenilmekten nasıl bir haz alıyor Allahımmm....

Canım bana canım deme, canını yerim bak canım, ağzına sumsuğu indirir, yüzünü gözünü pazartesiye çeviririm de bütün çalışanlar senden nefret eder canım.

bak bana "canım" deme dedim canım :))

Öğlenleri ekmek yemem, akşamları da yemem, günde 3 fincen yakops ( 3 in 1 ), 6-7 bardak ( küçük ) şekersiz çay. Ve bol bol su. Fit ve diri vücudumu bu şekilde koruyorum ha bir de günlük sporlarım var :))

cem ben, kahkahayla gülün bana, parmakla göstere göstere :))

(Fotoğraf yazıdan birkaç saat sonra eklenmiştir.  Kınayacaksanız beni buna mecbur edenleri kınayın.10-15 gün önce çekilmiştir ayrıca. :))

13 Kasım 2012

Eve gelip hayalerimle seviştim, üremesinler diye doğum kontrol önlemlerini aldım, duş sonrası kendimi nemlendirdim ve sodamı içiyorum. Ve gün itibariyle hayatıma kalbim kadar temiz bir sayfa açayım diyorum. Kaldı ki bu bi başlık değil, içimden geldi...

Kalbini sırtındaki çantada taşıyan bir kadını gösterdi biraz önce haberler, tam da ''kahrolası dünya'' diyordum kendi adıma. Şimdi rahatça tüm insanlık adına konuşabilirim; kahrolası dünya.

cem ben, yazının özünü başlığa sıkıştırdım aslında.

12 Kasım 2012

O TEBESSÜME ALDANMAMALI

Dalgaları dövüyor kıyıdaki kayaları ve yüzüme vuruyor gerçeği rüzgar;  
bitti.
Sesimi ve hatta nefesimi içimde bırakıyor zaman, üşüyorum, titriyorum
ve yalnız
ve sensiz
ve zamansız

Dalgalar dövüyor düşüncelerimi
akıl yolumun kaldırımlarını parçalıyor göstericiler
ve sokak lambalarını taşlıyorlar
ve kırıyorlar
ve karanlıkta bırakıyorlar hayallerimi.

Huzursuzum, mutsuzum. Bi poz vermelik tebessümlerde kilitlenip kalıyor mutluluğum. Ben söylemekten, birileri dinlemekten sıkıldı belli, de hayat yakamı bırakmıyor. Neresinden başlasam aynı çıkmazda buluyorum kendimi. Nasıl da fena "çaresizlik" hissi. Belki de bilirsin...

Bu sabah Karadeniz kızgın, dalgalı ve saldırgan. 
Bir de yağmur bulutları örtmüş hayallerini, hayallerimi... 
Sezen çalmıyor gelme üstüme, BU blogtaki ŞU şarkı çalıyor, sanırım dördüncü tekrar. Ve gün anıyla şanıyla tam bir pazartesi; bedbaht, yalnız...

Yazacak ve söyleyecek onca şey varken susmak, anlaşılmaz cümleler kurmaya çalışmak da bi pazartesi kadar iç acıtıyor biliyor musun? 
ki çok belli, umurunda değil....

cem ben, o tebessüme aldanmamalı.

11 Kasım 2012

GÜLÜMSEYEREK FOTOĞRAFLAR ÇEKTİRDİM

.....

Sonra gülümseyerek fotoğraflar çektirdim bugün. Olağandır Sezen dinledim önce, ve cem karaca, ve ayşenur kolivar, ve murat yılmazyıldırım, ve sezen... Yine aynı marka sütlü kahve içtim, diğerlerini sevmem bilirsin. Ve Sezen dinlemem kadar olağandır yine seni düşündüm.

Gülümseyerek fotoğraflar çektirdim bugün. Denizi ve bulutları izledim uzun uzun. Fotoğraflar çektim, martılara el salladım, poz verdiler ama yetişemedim. Ben hep...

Yeni cümleler kurdum bugün. Sezen söyledi,  ben sana dair yeni cümleler kurdum bugün.... cem...

9 Kasım 2012

ALT DUDAĞINDAN ÖPTÜM CUMAYI

Alt dudağını ısırdığımın cuması hoşgeldin :)

Bak o deniz nabıl* mavi. Sanki o gökyüzünün mavisini yemiş yutmuş şahane bir manzara olarak karşıma çıkmış. Hani "bugün cuma, ışıl ışıl olmalıyız" diye denizle gökyüzü anlaşmış sanırsın. E durmadım fotoğrafladım, görmek istersen bakacaksın, nereye bakacağını bileceksin. ben her zaman hatırlatamam. Pardon ama benim önceliklerim, efkarlarım, kendimeküsmelerim, hayataküsmelerim, hopoturuphopkalkamamalarım, onlarımbunlarımşunlarım var, insaf lütfen ama. Ben kim için yazıyorum buraya söyle kim için, senin için tabi. Lütfen sen de biraz fedakar ol ve yazdıklarımı takip et, yoksa bu iş böyle yürümez, basar giderim hayata küsersin :))

ŞU şarkı takıldı bugün aklıma da dilime intikal edemedi, izin vermedim. Çünkü efkarlı bi cuma olsun istemiyorum da bakalım nereye kadar kaçarım (ŞU' yu tıklasaydın hangi şarkı olduğu konusunda oluşan soru işaretlerinden kurtulmuştun, hatta soru işareti bile olmamıştı.Büyük harfle yazdım, kalınlaştırdım ama ya, bu kadar ilgisizlik olmaz, önemsemelisin beni :))

Sonra hüznümüz hala mevcut çok şükür, bir de cebelleşmekteyim hala efkarımla. Çok katlı bi binanın terasında dövüşen iyi adam ve kötü adamı resmet aklında. Hani kötü adam iyi adamı binadan ha attı ha atacak ya, efkarımla mutluluğum arasındaki dövüş tam  o aşamada. Mutluluğum teras duvarında sallanıyor, ama sonunda iyilerin kazanacağı umudumuz ve son bi hamleyle kötü adamı binadan atan iyi adam filmlerine olan inancımızla ayaktayız çok şükür.

Neticede Dostoyevski içinde bulunduğu durumu tam anlatamayan Rusçaya çemkiriyor ya, o işin aslı tüm diller için geçerli bence. Ne yazarsak yazalım bi yere kadar anlaşılıyoruz. Düşün bi kadını 8 sayfada anlatan rus yazarlar bile şikayetçiyken durumdan, insanları kaşlı gözlü döşü kıllı şeklinde tanımlayan bizler ne yapalım, kime meramımızı anlatalım vs.

O zaman Cumanın hatrına bana iyi dileklerinizi yollayınız efem ve şefkat göstermek isteyen çekinmesin. Abla, kardeş, abi vs. Her türlü şefkate açığız :)

*yavrum mal mısın, "nabıl" değil "nasıl" olmasın sakın o. sensin mal, sensin, sensin, sensin ( bu da kendimle olan kavgam :))

cem ben, alt dudak mağduru ki öpmemiş bariz ısırmışım yav :)

8 Kasım 2012

TÜM GİDENLER İÇİN GELSİN

"Şimdi sırada Sezen Aksu' dan Gidiyorum şarkısı var, tüm gidenler için olsun." diyen bir radyo sunucusu kadar sığ, boş ve hatta gevrek olmak, hayatı algılayamamak, insanları anlayamamak istiyorum (Hayatı algılayamamanın ve insanları anlayamamanın o radyo sunucusuyla alakası yok, lütfen virgülleri yerli yerinde kullanalım okurken. )
PARANTEZ DIŞI(bir üstteki parantez içinin açıklamasıdır) Sonra yazmadığım şeyleri yazmışım gibi bir şey çıkıyor ortaya. Bi alt yazıda ben diyorum "mersin" adam diyor "tersin mi?". PARANTEZ DIŞI

Dün her zaman olduğu gibi Sezen Aksu çalıyordu; aşk için ölmeli aşk o zaman aşk...

Düşün işte böyle aşkların mevcudiyetini. Anladım ki ben boşuna debeleniyorum bu hayatta. Aşk ya da aşkı için ölmeyi göze alabilecek insan kaldı mı bu zamanda?

Aslında kafamda cümleler uçuşuyor, hani toplasan bi anlam da çıkar fakat kim neresinden tutar, kim üstüne alınır, şu beni yanlış anlar mı, yanlış anlayıp canımı yakar mı vs iç seslerinden ve otokontrolünden sıkıldım, o yüzden "ne şiş yansın ne kebap" edasıyla karalıyorum şuan bir şeyler. Velhasıl yalnızım dostum, dostlarım. Günlük ilişkiler hala bana göre değil kaldı ki yaşlanıyorum ve insanları tanımaya çalışmak ya da anlamaya... yorucu. Belki de en güzeli yalnız ölmek, ne dersin...

Perşembe lakin gönlüm cumadan yana. Sonra alkol almama engel evcil ilaçlarım var :) Belki cumartesi de anlamını yitiriyordur zamala.

Durmadan kopan internet bağlantım, sakin ve yağmurlu perşembe, mis gibi bi deniz, bu soğuk havada dahi sürekli yanan bir beden ( hişşşş, tebessümünü gördüm, mevzu o değil :)), kan ter içinde uyandığım geceler ve sezen aksu...  Bildiğiniz gibi devam ediyor karadenizde hayat...

cem ben, o kadar...

7 Kasım 2012

MECZUP YA DA YOSMA

Yoksa ve sır olduysa aşık
Ve bir meczup ya da zıttı bir yosma gibi sokak aralarına saklandıysa
Unuttuysa üç günde, üç ayda ya da üç yılda tenini
Yeni ve hissiz tenlerde bulduysa bedenini
....

boşver

Acı bu zamanlarda çalmaz kapıyı, az bekle. Onlar kolunu çok sever, belini çok sever, dudaklarını çok sever ama... Sevişme sonrası göğsüne yaslanamıyorsa ya da bi sabah kahvaltısında paylaşamıyorsan ekmeğini ve dahi sabah kahvaltısı bile yoksa ortada. Uyandığında üstüne sinen ten kokusu mideni bulandırıyorsa...

Anladın mı?

Pardon, anlamazsın az bekle, sabah kahvaltısızlığını bekle... Aşk için ya da senin için ağlamayan güzel bir bedenin hayatına ne anlam katabileceğini bi düşün, bi anlam katabilecek mi onu da düşün ya da unut gitsin ( TIK )... 

Ki çok zor, bi sabah aşkla öpemediğin biriyle uyanmak.

Düşün ki ben Nilüfer' i sevmem hiç ve yalnızlığın çaresini bulmuşlar.

cem ben, meczup olmadığı kesin

2 Kasım 2012

AHAHA AHA HA AAA

ahahahahahaha aha aaaha  ha ha aaaaaaa  eeee   hımmm

Bak şimdi, içinden geçirdiğin o "ay ne sııığğğ bi giriiişş" söylemini iki dakika tutsan, sana neden bu girişi yaptığımı açıklayacağım oysa. Ön yargılarından arınmalısın beybi ya da.. erkeğe ne denir ki. erkekim mi?  :)

AÇ PARANTEZ Yeni fotoğraflar çektim kendime, farkında değilsin ama hepsinde biraz sen varsın....TAMAM KAPATABİLİRSİN

Ne alaka ya, ben ne anlatıyordum? (parantez içiydi o zaten, alakasını parantez dışında sorgulaman yersiz, laf kalabalığı yapıyorsun)

Ha giriş kısmına dair açıklama yapıyordum. Bu sabah uyandığımda kahkahayla gülerken buldum kendimi. Ortalama beşş saniye sürdü bu durum. İlk bir saniyesini saymazsak kalan üç saniye boyunca kahkahama "neden gülüyorum lan ben" sorgulaması eşlik etti. Son bir saniye ve devamında yüzümde, neden olduğunu bulamadığım neticelenmiş kahkahamdan kalan bi şapşallık, içimden geçen bi tuhaf soru ile kalakaldım. Sonrası garip, gün nasıl başlarsa öyle gidermiş ya, yalan. Daha kahkahadan beş dakika geçmeden başladı efkar. Neyse dışarı çıkıp havayı içime çekince daha iyi hissettim kendimi. 

Ya ne anlatıyorsun bilader ya, ya bi git çay iç kahve iç bir şey yap sabahın bi körü vır vır vır. Zaten o "neden gülüyorum lan ben" cümlesindeki "lan" kelimesiyle liseli kızlardan bi farkın kalmadı, serseri, nalettt, aksiiiiiii..

Cuma bugün ya, nefes borumda nefes alışımı engelleyen, doktorların stres kaynaklı dediği o şey, ortalama bi sıcaklık olmasına karşın sıcaktan sürekli soyunma eylemindeki ben, ve harbiden kıçımdan ayrılmayan efkarım....

cem ben, yine de severim cumaları ha ha ha

1 Kasım 2012

ALDIRMA

Sen bakma bana, ben öyle geçmişten kalan bir şarkı açıp dalarım bazen eskiye.
Kıyamam hayallerime de yarıda keserim senle olan dövüşümü.

Ben özlerim aldırma, çaktırmadan şiirler yazarım tenine nefesimle, kulağına üflerim sevgimi uyurken ya da boynunu öperim usulca rüyamda. Ve sana yazdığım cümleleri alt alta değil de peşpeşe yazarım, ki, şiir olmasın, ki aczimi saklayayım düz yazılarımda.

Sen bakma bi sabah yüzünün aydınlığıyla uyanırım da karadeniz bile avutmaz yüreğimi. Öyle aklıma düşersin sık sık ve hatta aklımdan çıkmazsın ama çaktırmam, alabildiğine dik dururum. Sen aldırma bu benim aklımla olan kavgam.

Sezen çalar yerli yersiz, son albümünün ilk şarkısı başlar en modern haliyle. Aklıma klipte yapılan dans düşer de seni hatırlarım yine nedensiz. En klasik haliyle gözlerim dolar, kimse anlamasın diye zorladıkça burnun yanar ya...

Çaresiz zamanlar kotarırım tekneme, safi yalnızlık ya bu, başka bir şey karıştırmaz hayat payıma ve ben yine ve durmadan yalnızlık kotarırım kendime...

En ruhsuz ve en oynak kelimeleri ararım zihnimde, bulsam bütün vaktimi onlara harcamaya yeminliyken, ve mutsuzken umudumu da kaybederim peşinden.

Ben özlerim, bütün gözler üzerimdeyken özlerim, çaktırmam, sessiz sedasız Sezen eşliğinde...


cem ben

EVET FACEBOOK OLAYI

-ortada bi kıssa varmış da becerip ordan bir hisse çıkartamıyormuş gibiyim. dışlanıcı bir durum...

-modern zamanın pinokyo' suyum, tek farkımız benim burnum acı çektikçe uzuyor. 

-o zaman bi "offff" çekelim, buyrun....

-ilk ergenliğinde serdar ortaç' la tanışmış bi nesiliz biz, zeytin yiyecek göbek arıyorduk ki bulmak imkansız ve haliyle bünyede ruhsal bi eksiklik vuku buldu. hayır beklemeyiniz yahu bizden.

-Aslında franbuazlı pasta güzeldi ama, mutsuzluk hastalığı garsona süslü cümleler kurmama izin vermedi...

-yatangül...

-Sev beni anneni sever gibi...

-Gel bana kahve yap

-Adına yalnızlık diyelim istersen...

-Sistendir ya da yağmurdan; yalnizliktan, gidenlerden, kalanardan, ondan bundan... ama sistendir o yine de...

-uyanınca geçeceği umuduyla yaşıyoruz, yoksa çekilesi değil...

-Belki bi sabah kapı önünde bulurum seni.

-Nasıl söylesem, böyle siyah gibi de daha soyut bir sey işte.

-Eeee bütün varlığın bi kafede kayboldu gitti. şimdi hüznü kime yükleyip küfredeceğiz. Son son s.git desem sana, pardon...

-Kişisel bi bozukluk benimki, takıntı da diyebiliriz. Yoksa beni üzmek senin ne haddine.

-Cumadayım Döneceğim

-Hutbemizin mevzusu mutsuzluk olsa şimdi, şekil olurdu.

-İnsanlarin birbirine güvenmemesi, mutsuzluk, huzursuzluk gibi manevi duygular kıyamet alametiymiş. O zaman boşuna çabalıyoruz mutlu olmak için. Kıyamete engel olacak değiliz ya...

-Siz sezen' den ''geri dön" şarkısını dinleyin, ben bi üşüyüp geliyorum.

.özlemek : Bir kimseyi veya bir şeyi görmeyi, kavuşmayı istemek, göreceği gelmek (tdk)
.özlemek : beynin bir kismini bir objeye ayirma. akildan onu cikaramama, siddetli gorme, dokunma, tatma istegi (ekşi sözlük)
.özlemek : onu 5 dakika koklayabilmek için kıvranmak (itü sözlük )
.özlemek : beklenen gelmeyecekse, tıp biliminin caresini henüz bulamadıgı rahatsızlık (uludağ sözlük )
.özlemek ; 
neydi o deli gibi gidişimiz, 
bembeyaz köpüklerle, açıklara! 
köpükler ki fena kalpli değil, 
köpükler ki dudaklara benzer; 
köpükler ki insanlarla 
zinaları ayıp değil. (o. veli)

Özledin mi? - sezen AKSI ( tık )

cem ben, evet face olayı sadece...